3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Mity greckie

Tekst
Księga cudów dla dziewcząt i chłopców Opowieści z zaczarowanego lasu
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mity greckie, będące dziełem amerykańskiego pisarza Nathaniela Hawthorne’a, zapisały się do światowego kanonu literatury dziecięcej jako znakomita adaptacja mitologii dla młodszych czytelników. Narracja prowadzona jest na dwóch poziomach. Przypowieści mityczne połączone są ze sobą i zamknięte we wspólną ramę opowieścią dotyczącą Eustachego Brighta, studenta Williams College, który postanowił zapoznać grupkę drogich mu dzieci z greckimi mitami i rozpalić w nich zainteresowanie pięknymi tekstami i płynącą z nich mądrością. W pierwotnym wydaniu amerykańskim mity zebrane były w dwóch książkach: Księdze cudów dla dziewcząt i chłopców (A Wonder-Book for Girls and Boys) z 1851 roku i Opowieściach z zaczarowanego lasu (Tanglewood Tales) z 1853 roku. W połączonym wydaniu polskim znalazł się komplet dwunastu mitów z obu książek: Chimera, Głowa Meduzy, Król Midas, Laska Merkurego, Minotaur, Nasiona granatu, Pigmeje, Szkatułka Pandory, Trzy złote jabłka, W pałacu Kirke, Zęby smoka i Złote runo.

Lektura dla klasy III i V

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
Nathaniel Hawthorne "Mity greckie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maria Grudzinska
31 lipca 2020

Uwielbiam tę książkę! Jak dobrze było znaleźć ją w formacie ebook i to jeszcze za taką cenę :-) Jako nastolatka, wracałam do niej dziesiątki razy. Teraz chciałabym powracać do ulubionych fragmentów i czytać je mojej córce. Dzięki za taką możliwość Litres!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę