Minimalizm. Krótki przewodnik po minimalizmieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jeżeli chcesz być szczęśliwy, bardziej kreatywny, żyć „tu i teraz”, mieć więcej czasu dla siebie, swoich bliskich, realizować swoje pasje oraz marzenia i poczuć się wolnym człowiekiem, to ta książka jest dla Ciebie.

Nie wymagaj zbyt wiele od siebie i innych – zostań minimalistą.

Być, mieć, żyć, co wybrać?

Coraz częściej gubimy się sami we własnym życiu, nie wiedząc tak do końca co dla nas jest ważne. Stajemy się społeczeństwem zewnątrz sterowalnym dryfując bez celu, kierunku i wartości.

Biegamy jak psy za własnym ogonem, by pod koniec dnia zapytać samych siebie: Po co to wszystko?

Często w tak rozpędzonym trybie spędzamy tygodnie, miesiące, lata, a przecież nie tak miało być. Mieliśmy być szczęśliwi, wypoczęci, spełnieni, zdrowi, a tymczasem coraz częściej jest odwrotnie.

Dlaczego?

Bo zatraciliśmy siebie w tym konsumpcyjnym pędzie i gonitwie „za”. No właśnie „za czym?”

Czy tak naprawdę gonimy za tym, co jest nam potrzebne? Czy może gonimy dla samego gonienia, by nie zostać w tyle? Albo chociażby dlatego, że inni gonią?

Poradnik w krótki i zwięzły sposób wyjaśnia czym jest minimalizm? Jakie korzyści płyną z bycia minimalistą? Czy da się nim być posiadając rodzinę i dzieci? A jeśli tak, to w jaki sposób? Gdzie są granice rzeczy materialnych? Czym tak naprawdę jest życie i o czym należy w nim codziennie pamiętać?

Autorka wyjaśniając główne zasady filozofii minimalizmu, nie ogranicza się do suchych faktów, ale wszystko filtruje przez własne doświadczenia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 maja 2019
  • Rozmiar: 60 str. 2 ilustracje
Natalia Coleman "Minimalizm. Krótki przewodnik po minimalizmie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
autoreg9724575922
19 listopada 2019

Minimalizmem interesuję się od niedawna, ale starając się zaleźć jaknajwięcej na jego temat trafiłam na tę pozycję. I całe szczęście! Świetny poradnik dla początkujących, ujmuje esencję minimalizmu. Nawet sama książka napisana jest zwięzłym i treściwym stylem. Autorka przedstawia także swoją historię i to, jak doszła do obecnego, satysfakcjonującego ją życia w tym stylu. Naprawdę wato przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę