Antykruchość

Tekst
Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy
Z serii: Incerto
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Antykruchość
Antykruchość
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 82,90  66,32 
Antykruchość
Audio
Antykruchość
Audiobook
42,90  31,32 
Szczegóły
Opis książki

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi…

Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim światowym bestsellerze Czarny Łabędź. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?

Odpowiadając na te pytania w swojej erudycyjnej i dowcipnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.

Antykruchość to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 15 maja 2020
  • ISBN: 9788381169745
  • Tłumacz: Olga Siara
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Antykruchość" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Antykruchość
Audiobook
42,90  31,32 
Zyta Szulc
10 września 2020

Zdecydowanie warta polecenia książka. Z kategorii, jaką najbardziej lubię – zmieniająca spojrzenie na świat. Idea w tej książce to idea, którą można zastosować wszędzie. Nie tylko w ekonomii. Wiem jednak, że trzeba ją czytać w odpowiednim czasie i z odpowiednim bagażem doświadczeń. Bez tego, zupełnie nie zrozumiemy przekazu. Wiele trafiających do mnie spostrzeżeń, które pomagają nabrać dystansu do świata. Na pewno polecam osobom, które chcą spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy, dowiedzieć się czegoś nowego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę