Czarny łabędź

Tekst
Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Czarny łabędź
Czarny łabędź
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 82,90  66,32 
Czarny łabędź
Audio
Czarny łabędź
Audiobook
42,90  31,32 
Szczegóły
Opis książki

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU!

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom?

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

"Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką" – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

„Najbardziej proroczy głos ze wszystkich".

GQ

„Ta książka zmieniła współczesne myślenie".

The Times

„Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to, jak działa świat".

Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Przetłumaczona na 33 języki!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 05 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788381169400
  • Tłumacz: Olga Siara
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Czarny łabędź" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Czarny łabędź
Audiobook
42,90  31,32 
Alfons Lipowski
18 grudnia 2020

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Niezwykle interesująca pozycja, skłaniająca do refleksji, na pewno spodoba się fanom psychologii czy socjologii. Autor wyczerpująco przeanalizował dane zjawisko i przystępnie opisał związane z nim rezultaty badań. Dla mnie lektura ta była podróżą pełną wielu nowych odkryć. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę