Czarny łabędź

Audio
Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Czarny łabędź
Tekst
Czarny łabędź
E-book
40  29,20 
Szczegóły
Opis książki

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU!

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom?

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

"Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką" – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

„Najbardziej proroczy głos ze wszystkich".

GQ

„Ta książka zmieniła współczesne myślenie".

The Times

„Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to, jak działa świat".

Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Przetłumaczona na 33 języki!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 lipca 2020
  • ISBN: 9788381169974
  • Tłumacz: Olga Siara
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Czarny łabędź" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Czarny łabędź
E-book
40  29,20 
Damian Cichocki
28 września 2020

"Czarny łabędź" to książka, która pokazała mi jak mało jeszcze wiem. Autor poruszył tematykę przypadkowości w ludzkim życiu, korzystając do analizy tego zagadnienia z naukowych źródeł z dziedzin filozofii, statystyki, ekonomii, prawdopodobieństwa, psychologii, socjologii. Bardzo ciekawa pozycja i dla mnie zupełnie nowa perspektywa do popatrzenia na ten temat. Szkoda, że książka ta jest tak mało znana, uważam, że wiedza w niej zawarta sporo wyjaśniłaby niektórym osobom, doszukującym się znaków przeznaczenia w swoim życiu. Bardzo polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę