Anioły z Lovely LaneTekst

Z serii: Lovely Lane #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach. Anglia, rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu przybywa pięć nowych uczennic, żeby rozpocząć praktyki w szpitalu St Angelus. Dana jest Irlandką i uciekła z rodzinnego gospodarstwa. Victoria pochodzi z arystokracji, ale jej rodzina jest zadłużona po uszy. Beth, córka wojskowego, zaprzyjaźnia się z charakterną Celią Forsyth. Pammy zaś urodziła się w najgorszej dzielnicy Liverpoolu i od zawsze ma w życiu pod górkę. Rzeczywistość, z którą przyszło im się zmagać, jest skomplikowana i silnie zhierarchizowana. Są zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać, a w St Angelus każdy ma swoje miejsce – i biada tym, którzy zbłądzą poza jego granice lub spróbują się zbuntować przeciw panującemu porządkowi… Pewnego dnia do szpitala zostaje przyjęta młoda dziewczyna po całkowicie spartaczonej, przeprowadzonej zbyt późno aborcji. To zdarzenie będzie początkiem tragedii, która wstrząśnie światem St Angelus aż do samych posad… Życie i śmierć, miłość i troski, rywalizacja, zazdrość, ale też wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Jak to w życiu. Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 21 grudnia 2019
  • ISBN: 9788381698740
  • Tłumacz: Adam Tuz
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Nadine Dorries "Anioły z Lovely Lane" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Lovely Lane»
Dzieci z Lovely Lane
Matki z Lovely Lane
Gwiazdka w Lovely Lane
-5%
Wioleta Mizak
06 kwietnia 2020

Wspaniała opowieść, przedstawiająca losy angielskich dziewcząt z różnych warstw społecznych w latach 50.XX wieku. W prestiżowym szpitalu w Liverpoolu dziewczyny przechodzą szkolenie, które ma przygotować je do wykonywania zawodu pielęgniarki.

Bohaterki to silne kobiety, które nie dają sobie w kaszę dmuchać, ale także pełne miłosierdzia i niosące pomoc istoty. Sama autorka jest absolwentką pielęgniarstwa, dlatego oddanie rzeczywistości szpitalnej w książce, z taką dokładnością nie powinno nikogo dziwić. Bardzo podobało mi się również rewelacyjne uchwycenie realiów powojennej Wielkiej Brytanii, wczułam się w ten klimat. Bardzo ciepła i pokrzepiająca opowieść, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę