Piąta pora rokuTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Każda era ma swój kres LAUREATKA NAGRODY HUGO. Nominowana do Nagród Nebula i Locus.Rozpoczął się czas końca.

 Rozpoczął się wielką czerwoną wyrwą biegnącą przez środek kontynentu i plującą popiołem.

 Rozpoczął się śmiercią syna i porwaniem córki.

 Rozpoczął się zdradą i zaognieniem ran.

 Oto Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią. I gdzie nie ma litości.Essun, kobieta z pozoru zwyczajna, za nic ma nadchodzącą zagładę. Jej  mąż właśnie jedno z ich dzieci zabił, a drugie uprowadził. Pogrążona  w żałobie i rozdarta rozpaczą, przemierza dogorywający świat. Jest  zdolna dokonać jeszcze większych zniszczeń, jeśli pomoże jej to odzyskać  córkę.
 Jedna z najbardziej utalentowanych i ekscytujących pisarek fantasy ostatnich lat.

 John Scalzi Kataklizm, sekrety, magia i zdrada. Mordercze intrygi, zjadacze  kamieni i tajemnicze obeliski na niebie. Czytelnicza frajda na każdą  porę roku.

 Jakub Małecki Nie mogłem się oderwać od tej niepokojącej, intrygującej  i pełnej niespodzianek książki. To fascynujący powiew świeżości na styku  SF i fantasy. 

 Michał Hernes, „Nowa Fantastyka” Jemisin świetnie łączy magię, odrobinę technologii i potężne  zagrożenie ze strony sił natury. Oryginalna i intrygująca fantastyka,  w której wiele jest niedopowiedzeń, ale i spory rozmach.

 Tymoteusz Wronka, Katedra Wzniosła, złożona, intrygująca.

 Publishers Weekly Wkracza na nieznany grunt.

 Library Journal

BIOGRAMN.K. Jemisin

 Za „Piątą porę roku” otrzymała nagrodę Hugo. Jej pierwsza powieść została doceniona  i nagrodzona przez czytelników magazynu „Locus”, a liczne opowiadania  wielokrotnie były nominowane do najważniejszych nagród literackich  w dziedzinie fantastyki. Zapraszamy na stronę autorki: nkjemisin.com.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7924-700-4
  • Tłumacz: Jakub Małecki
  • Wydawca: Sine Qua Non
  • Spis treści
N.K. Jemisin "Piąta pora roku" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę