Przesłuchanie małoletnich świadkówTekst

Podatność na sugestie a wiarygodność zeznań dzieci.
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka analizuje problem podatności małoletnich świadków na sugestię i wiarygodności ich zeznań.


Autorka przedstawia: ¦ charakterystykę oddziaływania sugestywnego, zniekształcającego wspomnienia ¦ mechanizmy wpływania na treść zeznań świadków ¦ problemy z oceną wiarygodności zeznań małoletniego świadka ¦ czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie, czy i w jakim stopniu zeznania dziecka pozostają pod wpływem osób trzecich ¦ sposoby na zmniejszenie oddziaływania sugestywnego w procesie przygotowania dziecka do roli świadka i podczas przesłuchania.


Monika Zielona-Jenek, doktor, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, biegły sądowy w sprawach dotyczących wykorzystania seksualnego dziecka. Zainteresowania badawcze obejmują problem przemocy wobec dziecka, wiarygodności dziecka jako świadka, użyteczność metod diagnostycznych w opiniodawstwie sądowym. Autorka licznych publikacji na ten temat.


Autorka stawia sobie ambitny cel ukazania kwestii dotyczących opiniowania sądowo-psychologicznego, ale także mam nadzieję pomoże organom procesowym w podejmowaniu rozstrzygnięć. (...) Publikacja spełnia wymogi zarówno podręcznika akademickiego, jak i książki niezbędnej każdemu profesjonaliście pracującemu z dzieckiem i jego rodziną .

Prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 września 2019
  • ISBN: 978-83-01-20665-9
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Monika Zielona-Jenek "Przesłuchanie małoletnich świadków" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę