Góry z duszą

Tekst
Z serii: Góry z duszą #1
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Góra to nie tylko czekający na zdobycie szczyt, ale cała otoczka – ludzie którzy żyją na jej stokach, przyroda, legendy tłumaczące jej nazwę, fascynujące historie pierwszych zdobywców oraz wiele interesujących historii stanowiących «duszę góry». Właśnie owej «duszy» poświęcona jest książka – owszem, podpowiada jak opisywane góry zdobyć (na większości z nich nie jest wymagane doświadczenie wspinaczkowe), ale nawet jeśli nie mamy takich ambicji, mało tego – wcale nie jesteśmy górskimi turystami, i tak pełne ciekawostek opowieści zapewne szybko nas «wciągną».

W tym tomie dowiemy się m.in.: – skąd się wzięła w lodowcu Mont Blanc szkatułka z kamieniami szlachetnymi i dlaczego wspinacze boją się Rolling Stones?

– jak to jest na Araracie z poszukiwaniami rzekomo osiadłej tam Arki Noego i o co chodzi w legendzie z siostrami?

– kto i od kogo dostał Kilimandżaro w prezencie urodzinowym i na czym polega pole-pole?

– kim są lodowi pokutnicy na stokach Aconcaguy i skąd się pod szczytem wzięła mumia w papuzich piórach?

– gdzie na Rysach zobaczyć stopy Lenina, ile wierzchołków ma szczyt i czym podpadła niedźwiedzica Magda?

– jak świętowano pierwsze zdobycie Grossglocknera i jak wygląda życie świstaków?

– gdzie na trasie do bazy pod Mt Everestem zobaczyć yeti, co oznaczają chorągiewki na Kala Pattar i jak zdobyć Lobuche East – jeden z najłatwiejszych himalajskich sześciotysięczników?

<b>Monika Witkowska</b> – z zawodu dziennikarka, z zamiłowania podróżniczka (odwiedziła ponad 180 krajów), żeglarka morsko-oceaniczna, licencjonowany nurek, ale przede wszystkim pasjonatka gór. Zaczynała od gór Polski i zaliczenia kursu w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich, potem przyszła pora na Alpy i wyższe góry (włącznie z Mt Everestem który zdobyła w maju 2013 r.), a ostatni z jej projektów to zdobycie Korony Ziemi.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788375966770
  • Wydawca: Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Spis treści
Monika Witkowska "Góry z duszą" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę