Czarownice

Tekst
Niezwyciężona siła kobiet
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Historia czarownic – od procesów czarownic po wypowiedzi Donalda Trumpa. Fascynujący, erudycyjny esej poświęcony figurze czarownicy będącej zazwyczaj narzędziem wykluczenia kobiet, ale niekiedy też ich orężem w walce z patriarchatem. Analiza mechanizmów wykluczania kobiet (odważnych, starszych, bezdzietnych etc.), które nie chciały wpisać się w tradycyjne modele społeczne. Przykłady z historii, literatury, filmu, pop-kultury, polityki oraz życia codziennego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Książka, która łączy pasjonującą analizę historyczno-antropologiczną z osobistą, niepozbawioną zaangażowania, refleksją.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 9788366147232
  • Tłumacz: Sławomir Królak
  • Wydawca: Karakter
  • Spis treści
Mona Chollet "Czarownice" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Amelia Meleska
17 marca 2020

"Czarownice. Niezwyciężona siła kobiet" to wspaniale skonstruowana, merytoryczna analiza postaci kobiety na przekroju dziejów, od polowań na czarownice aż do teraźniejszości. Esej poświęcony jest modelom społecznym w historii Europy i Stanów Zjednoczonych, które służyły do wykluczania kobiet i nadawania im piętna. Feministyczna literatura z niezwykle inteligentnym przesłaniem. Polecam każdej kobiecie i nie tylko!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę