BezmatekTekst

Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Bezmatek
Bezmatek
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 66,80  53,44 
Bezmatek
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,83 
Szczegóły
Opis książki

W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe dziewczynki i młode matki. Marcinów próbuje znaleźć nowy język na opisanie straty i ze skrajnej intymności robi literaturę: transową, mocną, dowcipną, a jednocześnie drżącą, okrutnie szczerą, pełną czułości i tęsknoty nie wiadomo za czym, choć wiadomo, że tej pustki wypełnić się nie da.

„Bezmatek” to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania oraz historia wielkiej, szalonej i zachłannej miłości, jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 80 str. 4 ilustracje
Mira Marcinów "Bezmatek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Bezmatek
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,83 
Alina Pietruszewska
30 grudnia 2020

"Bezmatek" to przejmująca opowieść kobiety , która próbuje pogodzić się z powolną stratą matki. Książka, która chwyta za gardło i ściska za serce. Lektura trudna, ale warta przeczytania. Warta uronienia każdej łzy. A w moim przypadku było ich wiele.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę