Reisefieber

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Reisefieber to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat uhonorowany Nagrodą Kościelskich 2007 i II nagrodą Fundacji Kultury. Dojrzała, utrzymana w bergmanowskim nastroju opowieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia się i lęku przed bliskością.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 09 października 2019
  • ISBN: 9788308071168
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Mikołaj Łoziński "Reisefieber" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Bolesław Radziwill
05 maja 2020

W prostocie tej fabuły tkwi piękno. Daniel Reis leci do Paryża, gdzie niedawno zmarła jego mama. W trakcie swojej podróży mężczyzna przeżywa głębokie egzystencjalne emocje, sprowokowane myśleniem o dzieciństwie w towarzystwie jego matki. Wywołuje to wiele wspomnień i powrotów do przeszłości bez ojca, trudnych chwil w okresie dorastania. Mężczyzna odkrywa widmo fobii z dzieciństwa, które rzutują na jego relacje z kobietami w dorosłym życiu. Zdaje sobie sprawę, że jego obecne postępowanie ukryte jest gdzieś w przeszłości. Książka skłania do refleksji i nie daje o sobie zapomnieć zaraz po przeczytaniu. Naprawdę warta uwagi. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę