PoufneTekst

Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Poufne
Poufne
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,80  46,24 
Audio
Poufne
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
29,90  22,13 
Szczegóły
Opis książki

Piękna, osobista proza o losach pewnej żydowskiej rodziny naznaczonej długim cieniem historii. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Tutaj przeszłość bywa obciążeniem, ale także powodem do wyzwalającego śmiechu, a ironia i miłość pozwalają radzić sobie z gorzkim dziedzictwem. Bohater, kiedyś mały chłopiec, syn i wnuk, teraz ojciec i mąż, obserwuje rodzinne losy i pyta sam siebie: czyim życiem żyję?

„Nie ma takiego zwierzęcia. W każdym razie nie tu. I na pewno nie teraz. A jednak Mikołaj Grynberg jest. Myślę, że to wynika z jego krnąbrności i uporu. Ta książka opowiada o krnąbrnych ludziach, którzy z uporem odmawiają niebycia. I o cenie, którą płacą. Powinniście to przeczytać. Potrzebujemy krnąbrności (teraz i tutaj).” Marcin Wicha

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 10 czerwca 2020
  • Rozmiar: 100 str. 4 ilustracje
Mikołaj Grynberg "Poufne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Poufne
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
29,90  22,13 
Brygida Krzycka
14 września 2020

Mikołaj Grynberg to pisarz o niesamowitej wrażliwości, uwielbiam czytać jego książki. «Poufne» literatura piękna z prawdziwego zdarzenia. Książka pod każdym względem wybitna, czyta się ją z niewiarygodną lekkością i przyjemnością. Nietuzinkowa historia rodzinna. Pełna anegdot i ciepłych relacji. To książka przede wszystkim o ludziach i emocjach. Gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę