Poufne

Audio
Z serii: Poza serią
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Poufne
E-book
27,90 
Szczegóły
Opis książki

Piękna, osobista proza o losach pewnej żydowskiej rodziny naznaczonej długim cieniem historii. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Tutaj przeszłość bywa obciążeniem, ale także powodem do wyzwalającego śmiechu, a ironia i miłość pozwalają radzić sobie z gorzkim dziedzictwem. Bohater, kiedyś mały chłopiec, syn i wnuk, teraz ojciec i mąż, obserwuje rodzinne losy i pyta sam siebie: czyim życiem żyję?

„Nie ma takiego zwierzęcia. W każdym razie nie tu. I na pewno nie teraz. A jednak Mikołaj Grynberg jest. Myślę, że to wynika z jego krnąbrności i uporu. Ta książka opowiada o krnąbrnych ludziach, którzy z uporem odmawiają niebycia. I o cenie, którą płacą. Powinniście to przeczytać. Potrzebujemy krnąbrności (teraz i tutaj).” Marcin Wicha

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 06 lipca 2020
  • ISBN: 9788381910798
  • Lektor: Andrzej Hausner
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
Mikołaj Grynberg "Poufne" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Poufne
E-book
27,90 
Książka należy do serii
«Poza serią»
Bezmatek
Przewóz
Chamstwo
-5%
Paulina Wolan
28 października 2020

Wzruszająca opowieść pokazująca życie żydowskiej rodziny od środka. Pełna przeróżnych anegdot i opisów ciepłych relacji. To książka o bliskich sobie ludziach i ich emocjach. Aż szkoda, że taka krótka, bo czyta się naprawdę cudownie. Lekka narracja, zabawne dialogi i pouczający wydźwięk przypominający nam aby nie odkładać ważnych rzeczy na potem. Na pewno przeczytam ją kiedyś jeszcze raz. Książka da każdego. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę