Uber. Walka o władzęTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Uber to opowieść o ambicjach i oszustwach, obscenicznych zachowaniach i nieprawdopodobnym bogactwie; opowieść, która powstała na podstawie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Ubera, a także na podstawie niepublikowanych dotąd dokumentów. Przedsiębiorstwo, wspierane przez miliardy dolarów kapitału podwyższonego ryzyka i prowadzone przez zuchwałego, ambitnego założyciela Travisa Kalanicka, miało zrewolucjonizować sposób przewozu ludzi i towarów na świecie. Uber wydawał się gotowy do zajęcia miejsca obok Amazona, Apple’a i Google’a. To, co nastąpiło później, stało się jednak przestroga dla młodych przedsiębiorstw i żywym dowodem na to, ze wielki startupowy okręt może zatonąć. Bitwy Ubera ze związkami taksówkowymi i kierowcami, toksyczna atmosfera panująca w firmie, seksizm i skandale oraz bezwzględne zagrywki, do jakich można się posunąć, aby zdobyć władzę – wszystko to zogniskowało się w Uberze jak w soczewce i ostatecznie zaprowadziło firmę na skraj przepaści. Trudny rok zakończył się dla giganta transportowego wewnętrznym zamachem stanu w sali konferencyjnej: inwestorzy pozbawili Kalanicka stanowiska dyrektora generalnego i przejęli kontrole nad start-upem. Wielokrotnie nagradzany reporter „New York Timesa” specjalizujący się w nowych technologiach i dziennikarz śledczy Mike Isaac przedstawia spektakularną historię jednej z największych i najbardziej kontrowersyjnych firm XXI wieku. Ten wciągający reportaż pozwala zajrzeć za jej kulisy, ujawniając szokującą prawdę o gigantycznym skandalu prosto z Doliny Krzemowej. Dowiedz się, co się dzieje za kulisami jednej z najbardziej konkurencyjnych firm transportowych na świecie, zanim wygodnie umościsz się na tylnym siedzeniu i wdasz w pogawędkę z kierowca.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 12 sierpnia 2020
  • ISBN: 9788382250039
  • Tłumacz: Jarosław Irzykowski
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Mike Isaac "Uber. Walka o władzę" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kornel Pietrzykowski
20 października 2020

Rewelacyjny reportaż o historii Ubera, której kompletnie nie znałam. Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, nie znam ani autora ani detali zamieszania wokół aplikacji około roku 2017. Książka zawiera wiele elementów biograficznych założyciela Ubera oraz jego działalność w biznesie. Firma początkowo borykała się z wieloma trudnościami, aby ostatecznie przynieść majątek jej twórcom. Książka ta będzie wartościowa nie tylko dla fanów biografii czy ciekawych historii Ubera, ale także na pewno dla miłośników zarządzania ambitnych w biznesie osób, jako że sam Travis Kalanick to potulnych nie należał. Warto przeczytać. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę