Seksuologia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Seksuologia to nowoczesna publikacja skierowana zarówno do lekarzy specjalistów – seksuologów klinicznych, psychiatrów, ginekologów i endokrynologów oraz osób specjalizujących się w tych dziedzinach medycyny, jak również lekarzy innych specjalności, psychologów, psychoterapeutów, edukatorów seksualnych. Tytuł z pewnością zainteresuje również studentów kierunków medycznych i psychologicznych.


W książce zostały opisane takie zagadnienia jak: historia seksuologii, zdrowie seksualne, biologiczne i psychologiczne podstawy seksualności, anatomia i fizjologia narządów płciowych żeńskich i męskich, hormonalne uwarunkowania seksualności, psychofizjologia reaktywności seksualnej kobiet i mężczyzn, tożsamości seksualne, seksualność w fazach życia (od dojrzewania aż do seksualności wieku późnego), klasyfikacje zaburzeń seksualnych, badanie seksuologiczne, dysfunkcje seksualne kobiet i mężczyzn, psychoterapia w leczeniu zaburzeń seksualnych, problemy seksualne w różnych specjalnościach medycznych, antykoncepcja i seksualność, aspekty etyczne, cyberseksualność, hiperseksualność, niepełnosprawność fizyczna i niepełnosprawność intelektualna a zdrowie seksualne, problemy osób LGBTTQ, zachowania seksualne związane z ryzykiem i uszkodzeniem ciała, podstawy seksuologii sądowej.


Wiedzę usystematyzowano z podziałem na informacje podstawowe i szczegółowe.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Violetta Skrzypulec-Plinta "Seksuologia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Klementyna Stasiak
16 lipca 2020

Seks to niezwykle ważny temat, zwłaszcza w takim kraju jak Polska, gdzie jest on spychany na boczny tor jako temat tabu bądź, co gorsza, naruszający zasady religii. Dlatego tak cieszę się gdy na rynku wydawniczym pojawiają się przetłumaczone lub napisane w Polsce książki na ten temat, w dodatku takie mądre i przydatne. Wiedza w niej zawarta jest odpowiednio usystematyzowana i zrozumiała, pomimo tego, że jest to podręcznik dla studentów i specjalistów. Znajdziemy tutaj podstawowe, ale i bardzo aktualne zagadnienia z działu seksuologii, jak między innymi anatomia i fizjologia narządów płciowych żeńskich i męskich, psychofizjologia, uwarunkowania hormonalne obu płci, antykoncepcja, seksualność w poszczególnych okresach życia, cyberseks czy aspekty dotyczące społeczności LGBT+. Książka jest bardzo bogata w wiedzę i serdecznie polecam się z nią zapoznać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę