Ważniejsze niż Wszechświat

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Ważniejsze niż Wszechświat
Ważniejsze niż Wszechświat
E-book
29,90 
Szczegóły
Opis książki

"


Wielkie Pytania nigdy nie milkną całkowicie....
Dlaczego w ogóle coś istnieje? Dlaczego to „coś” jest Wszechświatem? Czy da się wyzwolić z niewoli czasu? Czy istnienie zła w historii Wszechświata da się jakoś usprawiedliwić?
W swojej najnowszej książce Michał Heller zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami, jakie stawia Wszechświat i nasza własna egzystencja, sięgając do szerokiego zaplecza rozmaitych działów nauki, dociekań filozoficznych, analiz teologów i różnych myślicieli. Autor przedstawia własną wizję świata dowodząc, że Wielkie Pytania zawierają w sobie także cień odpowiedzi – na pytanie, kim jest ten, kto pyta.
Są pytania małe, większe i największe. Są pytania prywatne, stawiane w swoim własnym interesie, i pytania ogólnoludzkie – takie, które roztrząsają filozofowie i których pełna jest literatura. Istnieją wszakże pytania o szczególnym ciężarze gatunkowym; często nazywa się je Wielkimi Pytaniami. Typowym przykładem Wielkiego Pytania, i to z najwyższej półki, jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia, czy sens Wszechświata, po prostu o sens. Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na drobne tego Wielkiego Pytania. – Michał Heller

"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 grudnia 2019
  • ISBN: 978-83-7886-508-7
  • Lektor: Stanisław Biczysko
  • Wydawca: Copernicus Center Press
  • Spis treści
Michał Heller "Ważniejsze niż Wszechświat" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Ważniejsze niż Wszechświat
E-book
29,90 
Dominika Dąbrowski
21 lutego

Ciekawa pozycja, spodziewałam się więcej fizyki i więcej nauki. Inspirująca koncepcja autora opowiedziana po części językiem matematyki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę