3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem

Audio
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem
Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem
E-book
34,90 
Szczegóły
Opis książki

"


Dlaczego Bóg i geometria?


Dla kogoś, kto nie liznął historii filozofii, zestawienie to może być zaskakujące, ale każdy, kto cokolwiek słyszał o Platonie, wie, że „Bóg geometryzuje”.


A jeżeli cała historia filozofii sprowadza się do kilku przypisów do Platona, jak utrzymywał Alfred North Whitehead, to któreś z nich muszą się odnosić do relacji między geometrią a Bogiem. Ponieważ zarówno filozofia, jak i geometria od dawna należą do obszarów moich zainteresowań, nie mogłem nie zastanawiać się nad tym, co to znaczy, że „Bóg uprawia matematykę”.
Istnieje wiele opracowań historii geometrii i całościowych, i dotyczących poszczególnych okresów. Nie jest moim zamiarem pisanie jeszcze jednego.Istnieje również wiele podręczników historii filozofii i wcale nie mniej podręczników i monografii historii dogmatyki chrześcijańskiej. Także nie chcę dodawać do tej listy mojego własnego przyczynku.


Interesuje mnie to, co można wyczytać, studiując obydwa te rodzaje dzieł, a czego w żadnym z nich nie napisano wprost, przynajmniej w wystarczająco pełnym zakresie. I ja nie pretenduję do pełności, ale może uda mi się przetrzeć szlak i uchwycić kilka idei, których nie widać, gdy się drąży tylko jedną z zaangażowanych stron.
Michał Heller

"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 grudnia 2019
  • ISBN: 978-83-7886-509-4
  • Lektor: Stanisław Biczysko
  • Wydawca: Copernicus Center Press
  • Spis treści
Michał Heller "Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem
E-book
34,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę