Michał Gołkowski

Michał Gołkowski

Michał Gołkowski – polski autor literatury fantastycznej. Michał Gołkowski urodził się 17 lutego 1981 roku w Sochaczewie. Jest absolwentem I... Szczegóły

O autorze

Michał Gołkowski – polski autor literatury fantastycznej.

Michał Gołkowski urodził się 17 lutego 1981 roku w Sochaczewie. Jest absolwentem Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. Jest również tłumaczem języka angielskiego i rosyjskiego, bez skrępowania poruszającym się po ministerialnych, sejmowych oraz telewizyjnych korytarzach i strefach VIP. Można go spotkać na większości konwentów fanowskich, na licznych spotkaniach autorskich i nigdy nie jest zbyt zajęty na chwilę rozmowy czy podpisanie książki.

Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt” i od tego czasu wydał 14 książek osadzonych w 5 różnych uniwersach. Pomysł na pierwszą książkę pojawił się latem 2010 roku, podczas lektury przetłumaczonej później przez Gołkowskiego „Ślepej plamy” W. Noczkina. W październiku 2013 roku za namową żony rozpoczął półtoramiesięczną pracę nad swoim literackim debiutem. Książka została opublikowana przez wydawnictwo Fabryka Słów w tym samym roku.

Po publikacji książki powstały kolejne dwa tomy serii S.T.A.L.K.E.R. wydane w 2014 roku: „Drugi brzeg” oraz „Droga donikąd”, opowiadające o przygodach stalkera Miszki. W 2015 roku ukazała się opowieść „Sztywny” stworzona w tym samym uniwersum; prace nad nią trwały około miesiąca.

Jego najnowsze dzieło to seria książek zatytułowana SybirPunk.

Książki Michała Gołkowskiego można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać online.

Podobni autorzy