3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Mistrz i Małgorzata

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Znakomita wielowątkowa powieść rosyjskiego pisarza, weszła na stałe do kanonu literatury światowej. Publikacja przyniosła międzynarodową sławę Michaiłowi

Bułhakowowi, akcja przenosi się z Moskwy czasu Stalina do Palestyny za Jezusa i Poncujsza Piłata. W publikacji groteskowy obraz Rosji lat trzydziestych z jej

realiami obyczajowymi. Fascynujący i ponadczasowy obraz walki dobra i zła. Książka jest jak narkotyk – wraca się do niej nieustannie.

Niniejszy przekład powieści oparty jest na najnowszym wydaniu szóstej, ostatniej, wersji powieści (z lat 1938–1940), zakończonej niedługo przed śmiercią autora, z niepublikowanego dotąd „Pełnego zbioru rękopisów powieści” znajdujących się w posiadaniu Rosyjskiej Biblioteki Państwowej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 510 str. 5 ilustracji
Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kacper Ruszkowski
01 listopada 2021

Klasyka, którą musi przeczytać każdy! «Mistrz i Małgorzata» to jedno z arcydzieł literatury. Zdecydowanie jest to najlepsza książka, jaką w życiu przeczytałem i jedna z tych, do których często wracam. Wszystko w tej książce jest idealne – opisy, bohaterowie, swojego rodzaju magia, niejednoznaczność, absurd i groteska, inteligentny dowcip, lekkość fabuły. Magiczna, czasem wręcz psychodeliczna powieść. W mojej ocenie nieprzeczytanie tej książki to duża strata.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę