MossadTekst

Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mossad
Mossad
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 159,32  127,46 
Mossad
Audiobook
Czyta Benjamin Isaac
119,42 
Szczegóły
Opis książki

Historia działań najbardziej tajnego z wywiadów! Słynne operacje Mossadu!

Porywająca historia jednej z najbardziej liczących się służb wywiadowczych na świecie. Nieznani dotąd bohaterowie, tajemniczy agenci i uwieńczone powodzeniem „niewykonalne misje”. Książka, która przez ponad siedemdziesiąt tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów w Izraelu, bijąc rekordy sprzedaży.

Mossad jest dziś powszechnie uważany za najlepszy wywiad na świecie, ale też i najbardziej zagadkowy. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisują najciekawsze i najważniejsze operacje, które w ciągu ponad 60 lat istnienia służby wpłynęły na losy Izraela i całego świata, w tym schwytanie Eichmanna, zlikwidowanie Czarnego Września, przejęcie ściśle tajnego referatu Chruszczowa przez Wiktora Grajewskiego, słynne ocalenie etiopskich Żydów, zniszczenie syryjskich instalacji nuklearnych i wyeliminowanie czołowych irańskich fizyków jądrowych.

Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i wywiadom przeprowadzonym z dowódcami Mossadu i jego agentami autorzy odtworzyli misje w najdrobniejszych szczegółach. Barwnie przedstawili działalność bohaterskich tajnych agentów, którzy ryzykowali życie w obliczu niewyobrażalnego niebezpieczeństwa. Jak stwierdził prezydent Szymon Peres, ta książka „opowiada o tym, co powinno być podane do publicznej wiadomości, a nie jest: że ukryte siły Izraela są równie potężne jak siły jawne”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788378181194
  • Tłumacz: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki
  • Redaktor: Krzysztof Tropiło
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Michael Bar-Zohar "Mossad" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mossad
Audiobook
Czyta Benjamin Isaac
119,42 
Książka należy do serii
«Historia współczesna»
Lodołamacz
Pakt Ribbentrop-Beck
GRU
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę