Ile razy nadstawiasz policzek? DO TRZECH RAZY SZTUKA! Czym jest motywacja? Cz. 3

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Ile razy nadstawiasz policzek?

DO TRZECH RAZY SZTUKA!

To kolejny audiobook w formie słuchowiska z serii „Czym jest motywacja?” (część 3).


Skąd bierze się motywacja do działania, do podjęcia decyzji o wyjściu z problemu i jego zamianie na wyzwanie, do poszukiwania rozwiązań oraz zmian? Skąd człowiek znajduje na to wszystko siłę po różnego typu przejściach?


Prawdopodobnie powodów jest wiele. Jednym z nich jest chęć nieprzerwalnego tkwienie w strefie komfortu tak, aby nic się nie zmieniało. Zmiany niosą za sobą dyskomfort i niewiadomą, nie wiemy co będzie dalej, jaka może być przyszłość. Zatem człowiek woli często tkwić w starym, niewygodnym życiu i doświadczać tego, co zna mimo to, że mu to często już nie służy.


Zanim podejmie decyzję, że ma już dość, obserwuje fakty, skandale i pozwala innym na robienie sobie różnych przykrości, próbują "naprawić" sytuację, nadstawiając kolejny raz „policzek”, wchodząc tym samym chwilowo w rolę ofiary. Jednak „do trzech razy sztuka”!


Są jednak pewne granice dla wszystkiego. Kiedy miarka się już przebierze i zbierze się posor problemów, podnosząc nam „ciśnienie”, często „wulkan wkurzenia, złości i wściekłości na samego siebie” wybucha. Wtedy czas wyjść z roli ofiary i wydostać się z sieci manipulacji na wolność, zostawić to co było za sobą, wziąć doświadczenie i naukę ze sobą i żyć swoim życiem.

Kto nas skrzywdził, do tego z pewnością wróci to, co „zasiał”, co nam życzył, co przykrego mówił do nas. Działa tu zasada, „Kto mieczem wojujesz, od miesza ginie”, a my nie musimy nic z tym robić, nie musimy się już tym interesować. Jest też przysłowie o sprawiedliwości, „Kto, pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”. To zasada wyrównania energii, a my możemy zobojętnieć na to i przestać się tym interesować. Zatem warto zostawić przeszłość i ludzi z nią związanych, bo sprawiedliwość i tak ich dosięgnie, a tym czasem skupić się na sobie i korzyściach nowej sytuacji. Tylko, co dalej?

Z pewnością skoro jeszcze wszystko nie ułożyło się to oznacza, że jeszcze się układa. Mówi się, „co nas nie zabije to nas wzmocni” i o tym dokładnie jest to słuchowisko przekonwertowane na formę audiobooka.


SPIS TREŚCI:


1. GRA o ROZWÓD.


2. Do trzech razy sztuka!


3. Nie ma winy - jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


4. INTENCJA, w imię której działasz.


5. OBWINIANIE vs DEMASKOWANIE Sprawcy / Oprawcy.


6. Każda ZMIANA to ROZWÓJ.


7. SZCZĘŚCIE jest w nas.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 14 października 2021
  • ISBN: 978-83-7853-590-4
  • Lektor: Dr Renata Zarzycka
  • Redaktorzy: Dr Renata Zarzycka, Akademia Rozwoju Coaching Zycia
  • Wydawca: Akademia Rozwoju Coaching Zycia
Dr Renata Zarzycka "Ile razy nadstawiasz policzek? DO TRZECH RAZY SZTUKA! Czym jest motywacja? Cz. 3" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Książka należy do serii
«COACHING RELACJI I BIZNESU»
Jak rozmawiać z ludźmi, aby unikać pułapek komunikacyjnych i rozwiązywać konflikty?
Czym jest motywacja? Cz. 1. Jakie są rodzaje motywacji i od czego zależy jej siła?
Ile razy nadstawiasz policzek? DO TRZECH RAZY SZTUKA! Czym jest motywacja? Cz. 3
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę