3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Emmy 7 - Tour de Paris

Tekst
Emmy
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Emmy 7 - Tour de Paris
Emmy 7 - Tour de Paris
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 15,98  12,78 
Emmy 7 - Tour de Paris
Emmy 7 - Tour de Paris
Audiobook
Czyta Magdalena Zając-Zawadzka
9,99 
Szczegóły
Opis książki

Emmy wręcz nie może się doczekać straszliwie nudnych i deszczowych, a na dodatek spędzonych samotnie ferii wielkanocnych w Hejresø, podczas gdy mama i Matma-Mogens, który właśnie «wygrał» 52 tysiące koron po rozliczeniu podatku, wyruszają w romantyczną podróż do Miasta Świateł. Jej nastawienie zmienia się jednak całkowicie, gdy Mogens wypowiada słowa, które awansują go z pozycji kogoś-kto-przypadkowo-jest-tylko-facetem-mamy, do ligi możliwego-ojczyma:

– Ale Ty też wybierasz się z nami, Emmy! Zarówno Ty, jak i Martin. Wszyscy lecimy do Paryża!

Emmy ciężko jest zapanować nad podekscytowaniem, ale zanim wyruszy w podróż, ma na liście jeszcze kilka rzeczy, o których musi pamiętać (na przykład o paszporcie, ponieważ nieprzyjemnie jest odkryć jego brak w połowie drogi na lotnisko), ale znajdują się na niej też takie, które tak naprawdę życzyłaby sobie zostawić w domu (na przykład własną mamę). Lecz poza tym czeka na nią słońce, błękit nieba, Wieża Eiffla, pchle targi, uroczy, brązowoocy chłopcy i wykwintne restauracje, gdzie serwowane są… żywe homary, które spoglądają na nią rozpaczliwym wzrokiem zanim zostaną przeobrażone w egzotyczny posiłek. I te 245 stacji metra, w których łatwo się zgubić… Paryżu, nadchodzimy!

"Tour de Paris" jest siódmym tomem obsypanej nagrodami serii Mette Finderup o Emmy, która próbuje znaleźć swoje miejsce w życiu oraz trzymać się jak najdalej od matematyki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 listopada 2021
  • ISBN: 9788711868652
  • Tłumacz: Dagna Grociak
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Mette Finderup "Emmy 7 - Tour de Paris" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Emmy 7 - Tour de Paris
Audiobook
Czyta Magdalena Zając-Zawadzka
9,99 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę