Matt Haig

Matt Haig

Matt Haig – pisarz i dziennikarz brytyjskiego pochodzenia. Matt Haig przyszedł na świat 3 lipca 1975 roku w Sheffield. Studiował filologię ... Szczegóły

O autorze

Matt Haig – pisarz i dziennikarz brytyjskiego pochodzenia.

Matt Haig przyszedł na świat 3 lipca 1975 roku w Sheffield. Studiował filologię angielską i historię na Uniwersytecie w Hull. Matt Haig jest autorem zarówno beletrystyki, jak i literatury faktu dla dzieci i dorosłych. Jego książka non-fiction, Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu, była zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów według Sunday Times i znajdowała się w pierwszej dziesiątce przez 46 tygodni. Jego bestsellerowa powieść dla dzieci, Ojciec Gwiazdka i ja, jest obecnie adaptowana do filmu.

Jego powieści bywają mroczne i ekscentryczne, jednak ich tematem jest głównie życie rodzinne. Haig jest żonaty z Andreą Semple, mają dwoje dzieci. Mieszkają w Brighton. Cierpiał na poważne zaburzenia depresyjne w wieku 24 lat i kiedyś próbował popełnić samobójstwo, skacząc z dachu swojego domu, jednak ostatecznie zdecydował się wycofać i poddać terapii.

Do najpopularniejszych książek jego autorstwa należą:

  • "Ludzie. Powieść dla Ziemian",
  • "Chłopiec zwany Gwiazdką",
  • "Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę",
  • "Jak zatrzymać czas",
  • "Wróżka Prawdomówka".

Książki Matt’a Haig’a można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy