3 książki za 35 oszczędź od 50%

Miriam

Tekst
Z serii: Skarby Nilu
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Fascynujące spojrzenie na biblijną historię Mojżesza i w głąb ludzkich serc – ta opowieść porwie Cię i nie opuści aż do ostatniej strony” - Tessa Afshar „Hebrajczycy nazywają mnie prorokinią; Egipcjanie – wieszczką. Żadne z tych określeń nie jest jednak prawdziwe.


  Jestem opiekunką Izraela i posłanniczką El Shaddai.


  Gdy przemawia do mnie w snach, objaśniam Jego słowa. Gdy szepcze melodię, śpiewam”.
Całe życie osiemdziesięciosześcioletniej Miriam naznaczone było miłością do El Szadaj. Przez całe życie służyła też - jako prorokini i położna – Jego ludowi.

Kiedy jej brat Mojżesz powraca z wygnania, do Egiptu dociera niespodziewane przesłanie. Bóg Miriam nagle zyskuje nowe imię – Jahwe – i obiecuje radykalne zbawienie dla Izraelitów. Miriam i jej ukochani stają wobec radykalnego wyboru: pozostać w niewoli  czy zapłacić niewyobrażalną cenę za nieznane granice wolności? Nawet jeśli Hebrajczycy zdołają przeżyć plagi, gdzie wody Nilu zamieniają się w krew, a państwo nawiedza burza szarańczy i żab - to czy będą w stanie poradzić sobie z następstwami złości faraona?


Odbądź podróż w przeszłość, w kierunku egzotycznych ziem, gdzie władzę sprawują faraonowie, mieszkańcy oddają cześć pogańskim bożkom, a Izraelici zanoszą swe modły do Boga, którego tak naprawdę nie rozumieją. 

Od autorki:


Drodzy Czytelnicy! W dużym skrócie chciałabym podzielić się z Wami przemy­śleniami i rezultatami swoich badań nad księgą Wyjścia, który skłoniły mnie do napisania książki - z Miriam w roli głównej. Wierzę, że dzięki temu mogliście poznać jej charakter, zrozumieć motywy jej po­stępowania i  odkryć prawdę o Bogu, co było udziałem Miriam. Mam nadzieję, że tak jak Ona dasz porwać się Bogu, który potrafi czynić cuda, nawet te niemożliwe.

Mesu Andrews - to autorka wielu znanych i nagrodzonych powieści, między innymi Ogień i lwy, Córka Faraona.  Jej głębokie zrozumienie i miłość do Bożego Słowa sprawiają, że biblijny świat ożywa na oczach czytelników. Mesu mieszka na Wybrzeżu Północno-Zachodnim razem z mężem Royem, a wolne chwile spędza w otoczeniu powiększającego się grona wnucząt. 


Opinie czytelników:

Jeśli lubisz powieści historyczne, których akcja rozgrywa się w czasach biblijnych to spodobają ci się te intrygujące powieści. Dzieje Mojżesza znam od dziecka a mimo to czytając nie mogłam się doczekać, aby przewrócić stronę i zobaczyć co będzie dalej. Czułam się, jakbym żyła wśród Hebrajczyków, przechadzała się po egipskich ogrodach, przeżyłam plagi egipskie … Ta seria uczyniła mnie fanem Mesu Andrews i wkrótce przeczytam jej inne powieści


MESU ANDREWS Zdobywczyni nagrody Christy

   Inne tytuły serii  "Królowie i Prorocy":


- "Dziedzictwo Izajasza"

- "Córka Izajasza"

- "Ogień i lwy"

 Seria "Skarby Nilu":


- "Miriam"

- "Córka Faraona"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 grudnia 2021
  • ISBN: 978-83-66397-22-4
  • Redaktor: Anna Kłosińska
  • Wydawca: Bogulandia
  • Spis treści
Mesu Andrews "Miriam" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę