3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Guerra. Wysłannicy. Tom 2

Tekst
Z serii: Wysłannicy
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Drugi tom serii Wysłannicy

Zuza czuje się bardzo osamotniona od kiedy jej najlepsza przyjaciółka została Guardianką, a chłopak się od niej oddalił. Z dawnego życia została jej tylko muzyka, dzięki której może być sobą.

Podczas jednego z koncertów ktoś strzela do Zuzy. Patryk w ostatniej chwili zasłania dziewczynę swoim ciałem, ratując jej życie. Łamie w ten sposób jedno z najważniejszych praw Guardianów i zostaje zesłany do Tentatoskich obozów pracy, które znajdują się w sercu tajemniczej Guerry.

Zuza podejmuje ryzykowną decyzję i przedostaje się do niebezpiecznej krainy, aby odzyskać ukochanego. Jednak wraz z nią pojawił się tam ktoś inny. Ktoś, kto bardzo namiesza w życiu dziewczyny.

Czy Zuzie się uda uratować Patryka? Czy jest gotowa zaryzykować swoje życie, aby odzyskać chłopaka? Guerra to bardzo surowa kraina, która nie uznaje kompromisów niechętnie oddaje to, co już posiada.


Melissa Darwood – pisarka pochodzi z urokliwego miasteczka w środkowej Polsce. Wychowała się w otoczeniu lasów, które emanują mrocznością, czarem i tajemniczością. Klimat ten wyczuwalny jest również w jej powieściach. Autorka pisze książki dla siebie i wszystkich czytelników, którzy poszukują w literaturze miłosnych uniesień, nieprzewidywalności, wątków nadprzyrodzonych, odrobiny filozofii i psychologii. To romantyczka, rozmiłowana w przyrodzie, zwierzętach i książkach.

W swojej twórczości posługuje się pseudonimem, aby zatrzeć granicę między fikcją literacką a rzeczywistością. W 2013 roku z sukcesem zadebiutowała powieścią „Larista”, która obecnie została wznowiona i uzupełniona o nowe rozdziały.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
  • ISBN: 978-83-66134-72-0
  • Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
  • Spis treści
Melissa Darwood "Guerra. Wysłannicy. Tom 2" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Mariola Janos
25 kwietnia

Oj… Bardzo polecam :-) Przekonuje mnie ten młodzieżowy klimat, z nutką dorosłości, posypany fantastyczną akcją i bohaterami, których losy są bliskie mojemu czytelniczemu sercu. «Guerra» autorstwa Melissy Darwood, to drugi tom serii Wysłannicy. Jest to kontynuacja «Laristy», pierwszej powieści autorki, nie tak dawno temu wydanej ponownie. Akcja powieści jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z «Laristy», ale w tym tomie skupia się na Zuźce, przyjaciółce Lary i jej związku z Patrykiem – Guardianinem. Wszystko wydaje się być w porządku do czasu feralnego koncertu, gdy Patryk wbrew zasadom ratuje Zuzce życie, przez co skazuje się na zesłanie do Guerry. Zrozpaczona dziewczyna postanawia go stamtąd wyciągną i wyrusza w podróż, która zmieni wszystko… Czy Zuzie się uda uratować Patryka? Czy jest gotowa zaryzykować swoje życie, aby odzyskać chłopaka? Guerra to bardzo surowa kraina, która nie uznaje kompromisów niechętnie oddaje to, co już posiada. Ta książka jest fenomenalna. Mimo iż jest to książka młodzieżowa to uważam, że jest to historia dla każdego nie zależnie od wieku. A co do zakończenia… fenomenalne. Kompletnie się nie spodziewałam jak to się zakończy. Brawa dla autorki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę