Diabeł, laleczka, szpieg

Tekst
Z serii: Sara Goldstein #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kontynuacja thrillera szpiegowskiego dla młodzieży „Sierota, bestia, szpieg” – mocna, wstrząsająca, niezapomniana.

Jest rok 1940, a Sara Goldstein ukrywa się przed nazistami, zmieniając się w Ursulę Haller, ulubienicę śmietanki towarzyskiej stolicy hitlerowskich Niemiec. Pomaga aliantom, zdobywając informacje od nazistowskich generałów w czasie wystawnych przyjęć w eleganckiej dzielnicy Berlina, ale czuje, że mogłaby zrobić więcej. Wtedy kapitan, szpieg, z którym pracuje, dowiaduje się o podejrzanym niemieckim lekarzu działającym w Afryce Środkowej. Plotka głosi, że mężczyzna eksperymentuje z bronią biologiczną i dysponuje wirusem dość groźnym, by unicestwiać całe miasta. Zadaniem Sary i kapitana jest odnalezienie szalonego naukowca oraz przejęcie stworzonej przez niego broni – i to zanim naziści wykorzystają ją w walce. Dołącza do nich Clementine, udająca służącą pół-Niemka, pół-Senegalka, której ostrością języka i spostrzegawczością dorównuje tylko Sara. Kiedy podróżują przez tereny Konga i Gabonu, słowa Clementine zmuszają Sarę do zaakceptowania bolesnej prawdy, że masowa eksterminacja ludzi nie jest wymysłem nazistów.

Gra o niepokojąco wysoką stawkę, najmroczniejsze czyny, do jakich zdolny jest człowiek i dziewczyna, która nie ma nic do stracenia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • Rozmiar: 400 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788380088801
  • Tłumacz: Miłosz Urban
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Matt Killeen "Diabeł, laleczka, szpieg" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Krzesisław Turski
13 listopada 2020

Po spektakularnej pierwszej części pt. «Sierota, bestia, szpieg» przebierałem już nogami na tom drugi. Po raz kolejny otrzymałem świetną literacką rozrywkę, choć w nieco zmienionym klimacie, zainspirowaną wydarzeniami historycznymi z przełomu II wojny światowej. Matt Killeen tym razem postawił na liczne zwroty akcji oraz uświadomienie czytelnika jak wiele spraw z czasów nazistowskich Niemiec lat 40 zostało zamiecionych pod dywan, ponieważ wydarzyły się na dalekich, afrykańskich ziemiach. Książka z głęboko przemyślaną fabułą, przesłaniem oraz narracją, która niesamowicie wciąga. Gorąco polecam tę lekturę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora