Taniec z gronostajem

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Taniec z gronostajem powstał z prawdziwych opowieści kobiet, które doznały przemocy. Zaczyna się niewinnie: niczym romans, lecz romans ten wkrótce okaże się złym snem, horrorem, piekłem. Kolejne granice zostają przekroczone. Zdaje się, że nie ma powrotu… a jednak jest to opowieść o tym, że zawsze można się podnieść, zawsze – choć to niełatwe – można wstać. Napisana dwa lata przed publikacją słynnego Gnoja nie miała tyle szczęścia: opublikowana dopiero w 2007 roku, pozbawiona dystrybucji i promocji, choć używana przez terapeutów jako lektura dla podopiecznych (często powodująca decyzję o podjęciu terapii), czeka wciąż na swą szansę dotarcia do szerszego kręgu odbiorców. Zapraszam.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 maja 2019
  • ISBN: 978-83-935029-0-5
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
  • Spis treści
Maryla Ścibor-Marchocka "Taniec z gronostajem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marianna Jakubek
19 maja 2020

"Taniec z gronostajem" to książka, która pomimo trudnego tematu niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła! Spodziewałam się luźnej obyczajówki, a dostałam rewelacyjną powieść psychologiczną ze studium nałogu alkoholowego. Bardzo ciesze się, że na rynku wydawniczym pojawiają się książki tego typu, przełamujące tabu milczenia o ofiarach przemocy i odpowiadające na pytanie dlaczego tak trudno jest im odejść od oprawcy. Fabuła obraca się wokół wydarzeń z życia Krystyny, kobiety, która samotnie wychowuje swoją córeczkę. Z czasem poznaje Wiktora, mieszkającego w Holandii romantyka, z którym początkowo łączy ją jedynie korespondencja listowa. Wkrótce kobieta i dziewczynka przenoszą się do Wiktora i cały czar romantyzmu pryska… Bardzo mądra i sporo uświadamiająca książka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę