Marta Matyszczak

Marta Matyszczak

Marta Matyszczak to polska autorka kryminałów urodzona w Chorzowie, a także autorka serwisu o literaturze kryminalnej o nazwie Kawiarenka Kr... Szczegóły

O autorze

Marta Matyszczak to polska autorka kryminałów urodzona w Chorzowie, a także autorka serwisu o literaturze kryminalnej o nazwie Kawiarenka Kryminalna.

Ukończyła politologię, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ze specjalnością «dziennikarstwo». Pisarka jest wielką pasjonatką książek, zarówno pisania jak i czytania. Uwielbia również podróże oraz zwierzęta, a szczególnie psy.

Twórczość

Marta Matyszczak jest laureatką konkursu MFK Wrocław oraz Kryminalna Piła, za najlepsze opowiadanie kryminalne. Ponadto, autorka pisze scenariusze do wystawianych w teatrach fars kryminalnych.

Publikacje

Debiut powieściowy pisarki przypadł na utwór „Tajemnicza śmierć Marianny Biel” w czerwcu w roku 2019. Ponadto, Marta Matyszczak jest autorką takich książek jak:
  • "Trup w sanatorium",
  • "Morderstwo w hotelu Kattowitz",
  • "Zabójczy pocisk. Polska krew",
  • "Wypocznij i zgiń",
  • "Zło czai się na szczycie"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki na serwisie Litres. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.


Podobni autorzy