Tajemnicza śmierć Marianny BielTekst

Z serii: Kryminał pod psem #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 53,82  43,06 
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
29,90  25,71 
Szczegóły
Opis książki

Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może – jak Szymon Solański – przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków.

Zrządzeniem losu w piwnicy nowego lokum Solańskiego zostają znalezione zwłoki Marianny Biel, niegdysiejszej gwiazdy miejscowego teatru. Policja przyjmuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. Solański jest innego zdania. Postanawia pokazać dawnemu pracodawcy, że nie stracił policyjnego nosa. Z kundelkiem Guciem u boku rusza na poszukiwanie mordercy…

Choć autorka poczucie humoru ma pierwszorzędne, nie tworzy parodii ani czarnej komedii. Opowiada całkiem poważną historię kryminalną, której charakteru dodają śląskie realia, nietuzinkowi bohaterowie i jedyny w swoim rodzaju pies.

Marta Mizuro

Książka powstała z wielkiej miłości do zwierząt i równie wielkiego, choć szorstkiego uczucia do Śląska. Marta Matyszczak opowiada o współczesnym Chorzowie w ogóle, a o mrocznych tajemnicach mieszkańców pewnego familoka w szczególności. Niewielu rodzimych autorów potrafi tworzyć słodko-gorzkie, skrzące się humorem historie kryminalne. Zaryzykuję twierdzenie, że Matyszczak jest w tej dyscyplinie kryminalnej mistrzynią. Prawdziwą.

Robert Ostaszewski

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788327156945
  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Spis treści
Marta Matyszczak "Tajemnicza śmierć Marianny Biel" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
29,90  25,71 
Książka należy do serii
«Kryminał pod psem»
Wypocznij i zgiń
Las i ciemność
Noc na blokowisku
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę