3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wiedeń. Miasto najlepsze do życia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Cesarz, pałac, tańczące białe konie i Sachertorte to tylko wierzchołek góry lodowej Wiednia.

Wiedeńczycy chodzą̨ po ulicach w równie zrelaksowany sposób, w jaki kierują̨ samochodami. Nie pędzą̨, nie przepychają̨ się̨, gdy ktoś́ tarasuje im drogę̨, wręcz przeciwnie – chętnie zatrzymują̨ się̨ na pogawędki ze znajomymi w drzwiach i u szczytu schodów. Kochają zwierzęta, winnice i parki. Mimo że bardzo trudno tu o dobrą kawę, wiedeńczycy uwielbiają przesiadywać w kawiarniach i często spędzają tam długie godziny na rozmowach o szpiegowskiej historii miasta i tajemnicach kanałów miejskich. Tak właśnie trzeba żyć!

Marta Guzowska przyznaje, że choć w Wiedniu mieszka od kilkunastu lat, to nadal nie może powiedzieć, że zna to miasto jak własną kieszeń: jest zbyt bogate, zbyt skomplikowane i na pewno znalazłyby się miejsca, których nie odwiedziła, albo historie, których nie poznała. Ale to wystarczająco dużo czasu, żeby się w jakimś mieście zakochać. Żeby docenić jego urok i przewrotne poczucie humoru. I żeby stwierdzić, że jest najlepszym na świecie miastem do życia!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
Marta Guzowska "Wiedeń. Miasto najlepsze do życia" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Podróż nieoczywista»
Wiedeń. Miasto najlepsze do życia
Bruksela. Zwierzęcość w mieście
Majorka. Nie tylko pod palmą
-5%
Jadwiga Katschorowska
29 listopada 2020

Zakochałam się w Wiedniu od pierwszego wejrzenia. Atmosfera miasta i architektura zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Kiedy zobaczyłam książkę Marty Guzowskiej o życiu w tym mieście pomyślałam, że ciekawie byłoby przekonać się jak miasto to wygląda z perspektywy nie-turysty. Autorka zabrała mnie w ponowną podróż do tego wspaniałego miejsca, jednak z bardzo subiektywnym komentarzem – co w zasadzie było świeżym aspektem przewodnika i podobało mi się. Wraz z nią kierujemy się szlakiem ciekawych miejsc, sztuki, historii i kuchni. Dla mnie książka ta była nietypowa i interesująca. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę