Wstrząsy wtórne

Tekst
Z serii: Wojny Palladowe #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Nowy cykl, który może okazać się tak samo wciągający jak „Frontlines” (…) Akcja jest równie ekscytująca, podstawy naukowe równie solidne, napięcie równie wysokie. Pierwszy tom pochłonąłem w jeden dzień i już nie mogę się doczekać kolejnego” – George R. R. Martin

W obejmującym sześć planet systemie Gaja przypominająca Ziemię Gretia dąży do stabilizacji w obliczu międzyplanetarnej wojny. Zawiązuje się niepewny sojusz służący ratowaniu gospodarki, zasobów oraz populacji.

Do gry wraca Aden Robertson. Poświęcił dwanaście lat przegranej sprawie, na rękach ma krew pół miliona ofiar, a teraz próbuje znaleźć sposób, by wieść dalsze życie.

Nie jest jedyny.

Oficer marynarki był świadkiem niepojętych ataków na ocaloną flotę. Sierżant z sił okupacyjnych stąpa po coraz mniej przyjaznym gruncie. Zaś młoda kobieta, na którą spadły obowiązki wiceprezesa rodzinnego imperium surowców, staje w obliczu zagrożenia, jakiego nigdy się nie spodziewała.

Teraz, w szczycie gwałtownego i zataczającego coraz szersze kręgi powstania, Aden wraca do brutalnego życia, o którym tak bardzo pragnął zapomnieć.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2020
  • ISBN: 9788379646210
  • Tłumacz: Piotr Kucharski
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Spis treści
Marko Kloos "Wstrząsy wtórne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Fabryczna Galaktyka»
Punkt uderzenia
Przestrzeń
Wstrząsy wtórne
-5%
Łucja Banas
29 listopada 2020

W książce «Wstrząsy wtórne» autor zabrał mnie w daleką przyszłość. Ludzki gatunek dawno już opuścił Układ Słoneczny. W obecnie zamieszkanym systemie Gaja, składającym się z sześciu planet, doszło do krwawej wojny, po której ludzie starają się wrócić do normalności. Bardzo podobały mi się opisy planet, technologii, jak i pomysł na stworzenie nowego środowiska dla ludzi. Charyzmatyczni główni bohaterowie i ekscytujące przygody. Na pewno sięgnę po kolejny tom, już nie mogę się doczekać. Polecam serdecznie!

Moniczkasia
09 listopada 2020

Wszystko dzieje się w systemie Gaja, w skład którego wchodzi 6 planet. Autor opisuje planety i prawa na nich rządzące. Nie brakuje potyczek w przestrzeni kosmicznej, intryg, walki o przetrwanie. Poznajemy kilku bohaterów, którzy żyją w tym świecie i walczą z trudnościami jakie pojawiają się w ich życiu. Bardzo ciekawe opisy planet, statków kosmicznych, technologii. Pobudza to nasza wyobraźnie i czeka się na więcej i więcej.

Trudno zapanować nad porządkiem i pokojem w tym systemie planetarnym. Wojna się skończyła, ale nadal powstają bunty, powstania mające na celu destabilizację. Zamachy, ataki, agresje tłumione są przez siły zbroje. Jednak komuś wciąż zależy na wznieceniu chaosu i rozwiązaniu sojuszu, który utworzył się do ratowaniu gospodarki, zasobów i populacji.

Jest to początek serii, dlatego nie ma w książce końca historii. Autor przekazuje nam jasno, że trzeba przeczytać kolejną książkę, żeby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów i całego systemu Gaja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę