Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życieAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Czy chcesz być lubiany, popularny i akceptowany? Musisz więc być fit, cool i trendy, musisz mieć lepsze ciuchy, nowszego fona, szybszą furkę. Niezależnie od tego, czy leje deszcz, czy ściska kilkunastostopniowy mróz, musisz rano przed pracą zaliczyć swój jogging. W pracy musisz dawać z siebie więcej niż wszystko, a wyjazd na wakacje musi być koniecznie bardziej ekskluzywny i niesamowity niż wyjazd kolegi z pokoju obok. Twoja dziewczyna obowiązkowo musi być piękna i doskonale wystylizowana. Ale to nie wszystko. Aby być szczęśliwym i zadowolonym, musisz jeszcze...
STOP! Trzymasz w ręku książkę, dzięki której położysz kres temu szaleństwu i nauczysz się przykładać wagę do tego, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Dowiesz się, że trzeba umieć rozpoznawać sprawy istotne i przejmować się właśnie nimi i tylko nimi. Przekonasz się, że wystarczy znaleźć w sobie odwagę i wolę, aby więcej nie dać się wkręcać w niekończącą się spiralę "musisz mieć" czy "musisz być". Autor w bardzo dosadny (choć również pełen humoru) sposób rozprawi się z Twoimi problemami, obawami i oczekiwaniami, bez mdłej papki pozytywnego myślenia, którą karmią Cię różni modni guru. Jeśli przejdziesz przez to bolesne doświadczenie, być może uda Ci się zacząć myśleć nieco inaczej. Odzyskasz kontrolę nad tym, co "musisz", przestaniesz przejmować się bzdurami, a w efekcie będziesz nieco szczęśliwszym człowiekiem. Sam zdecyduj, czy warto.
Czytając tę książkę: zastanowisz się nad tym, czym jest szczęście i dlaczego jego osiągnięcie stanowi problem (trudne)

 przekonasz się, że poddawanie się tyranii wyjątkowości jest wyjątkową głupotą

 przemyślisz kwestie dokonywania wyborów i przestaniesz bać się porażki

 docenisz zalety mówienia "nie"

 poszukasz jaśniejszej strony własnego przemijaniaSkoncentruj się tym, co naprawdę ważne. Resztę olej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-283-4378-8
  • Lektor: Marcin Fugiel
  • Wydawca: Sensus
Mark Manson "Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Dawid Mikus
27 sierpnia 2020

Do tego typu poradników podchodzę z rezerwą, nie trafiają do mnie zazwyczaj tak «wyluzowane» tytuły, przywykłam już do tego, że często nie znajdują odzwierciedlenia w treści lub są przesadnie sugestywne. Jednak tym razem na szczęście nie zawiodłam się. Zdecydowanie książka «Subtelnie mówię F**k!» to godna polecenia pozycja, która zmusza czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad własnym stylem życia. Sporo przykładów z życia, z którymi czytelnik może się zidentyfikować i poczuć mniej odizolowany. Ciekawa, bezpośrednia narracja, która dodaje lekkości i sprzyja szybkości czytania. Całość zdecydowanie na plus, nie wywołała rewolucji w moim życiu, jednak dała do myślenia i zmotywowała do rozwoju. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę