Hue 1968Tekst

Wietnam we krwi
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Obok książek Marka Bowdena trudno przejść obojętnie. Jest on autorem tak znanych tytułów, jak: Helikopter w ogniu, Zabić bin Ladena, Polowanie na Escobara, według których nakręcono głośne filmy i seriale. Na podstawie Hue 1968 zapowiedziany jest serial, a udział reżysera Michaela Manna gwarantuje produkcję najwyższej jakości.


Hue 1968 to niezwykle plastyczny opis  zmagań bojowych w największej z bitew stoczonej przez Amerykanów od czasów zakończenia II wojny światowej. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do archiwów wojennych w USA i Wietnamie oraz wywiadów z uczestnikami obu stron, Bowden opowiada o każdym etapie bitwy z różnych punktów widzenia. Taka wizja amerykańskiego “zwycięstwa” pokazuje nam obraz wojny znanej z wstrząsających obrazów Czasu apokalipsy Coppoli czy Full Metal Jacket Kubricka.  Rozgrywana przez miesiąc i kosztująca 10 000 zabitych, bitwa o Hue była zdecydowanie najkrwawsza w całej wojnie. Kiedy się skończyła, amerykańska debata już nigdy nie podjęła tematu wygrania wojny, tylko sposobów  wycofania się z niej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 marca 2019
Mark Bowden "Hue 1968" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Daria Kominek
14 maja 2020

Książka z typu «cegła» o bitwie Hue w 1968 roku. Czytelnik pierwsze zostaje zaznajomiony przez autora ze wszystkimi przyczynami konfliktu, oraz podstawą polityczną stron, po czym zostaje przeniesiony do samego centrum bitwy. Książka stanowi zbiór wywiadów z osobami z obu stron barykady, które były związane z wydarzeniem. «Wietnam we krwi»jak sama nazwa wskazuje, jest ciężką i mocna lekturą, która nie daje czytelnikowi nadziei na happy end. Mamy tu także sporo zdjęć, które sprzyjają pobudzaniu wyobraźni o całym zajściu. Uważam, że to książka naprawdę warta czasu i polecenia, choć na pewno nie jest lekka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora