Niedziela, która zdarzyła się w środęAudio

Z serii: Reportaż
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Niedziela, która zdarzyła się w środę
Niedziela, która zdarzyła się w środę
E-book
25,90  18,65 
Szczegóły
Opis książki

"Szczygieł łapie czas jak nikt inny nasycając swoje teksty choćby marzeniem bohaterki, by za odprawę z pracy kupić synowi 'kurtkę z koca'. Słucha wszystkich, jeżeli kogoś zawstydza, to tylko czytelnika, bo każe myśleć i mieć oczy szerzej otwarte. Jeżeli w przyszłości historycy będą chcieli się dowiedzieć czegoś o Polsce lat dziewięćdziesiątych, współczesna literatura piękna nie da im za dużo, książka Szczygła – bardzo wiele".

Paweł Dunin-Wąsowicz, «Machina» (1997)

Przyszłość już nadeszła, owe kilka lat minęło dawno. (Niedziela, która zdarzyła się w środę wyszła pod koniec 1996 roku). Uznaliśmy, że dziś jest to już książka historyczna.

"Miałem szczęście być świadkiem, kiedy pewnym ludziom w środę przydarzyła się niedziela. To moja pierwsza reporterska książka. Z czasów, kiedy uwielbiałem pisać o Polsce, kiedy nie prowadziłem jeszcze talk-show w telewizji i kiedy nie miałem pojęcia, że pojadę w jakimkolwiek celu do Czech. Są to reportaże o przeciętności, bo sam pochodzę z przeciętnego miasteczka i, jak mówi mój tata Jerzy Szczygieł, to piękne być przeciętnym. Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni".

Mariusz Szczygieł (2011)

Tekstom reportera towarzyszą zdjęcia Witolda Krassowskiego, który w tym samym czasie co Mariusz Szczygieł, między rokiem 1989 a 1997, rejestrował życie nowej Polski. Były to lata bardzo fotogeniczne, bo ludzkie twarze zmieniały się jak nigdy dotąd. Do tego Witold Krassowski zarejestrował je na prawdziwych negatywach, bo była to epoka sprzed fotografii cyfrowej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 5 godz. 22 min 44 sek.
  • ISBN: 9788375364545
  • Lektor: Mariusz Szczygieł
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
Mariusz Szczygieł "Niedziela, która zdarzyła się w środę" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Niedziela, która zdarzyła się w środę
E-book
25,90  18,65 
Książka należy do serii
«Reportaż»
Kwiaty w pudełku
Białe
Niegrzeczne
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę