Marie Kondo

Marie Kondo

"W rzeczywistości radość w naszym życiu ma miejsce, gdy rozkoszujesz się codziennością, a nie bierzesz ją za coś oczywistego", jest pewna ja... Szczegóły

O autorze

"W rzeczywistości radość w naszym życiu ma miejsce, gdy rozkoszujesz się codziennością, a nie bierzesz ją za coś oczywistego", jest pewna japońska konsultantka, jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu «Time», specjalistka od organizacji życia domowego, pisarka Marie Kondo.

Wyjątkowy specjalista

Czy słyszałeś kiedyś o specjalności «konsultant ds sprzątania»? Powszechnie uważa się, że umiejętności sprzątania powstają naturalnie. Jednak Marie Kondo – najlepiej opłacany trener na świecie, który pomaga uporządkować i zorganizować przestrzeń – tak nie myśli.

Marie urodziła się 9 października 1984 roku w Tokio. Konsultant zainteresowała się sprzątaniem jeszcze w dzieciństwie. Podczas gdy inne dzieci bawiły się, szukała sposobu, aby ładnie i wygodnie schować swoje rzeczy w szafie. Kondo opracowała później własną technikę «Conmari», którą opisała w książce «Magiczne sprzątanie. Japońska sztuka porządkowania domu i życia». Podręcznik specjalisty stał się bestsellerem w Japonii i Europie, został opublikowany w ponad trzydziestu krajach na całym świecie i zmienił życie milionów ludzi. Obecnie Kondo jest poszukiwanym specjalistą, uczestnikiem różnych programów telewizyjnych w japońskiej telewizji i gospodarzem własnego programu na kanale Netflix. Pisarka jest mężatką, wychowuje córkę.

Kiedy sprzątanie zmienia życie

Czy sprzątanie domu jest czasochłonne? Marzysz o znalezieniu idealnego sposobu na uporządkowanie i pokonanie bałaganu na zawsze? Marie Kondo poświęciła swoje życie nauce sprzątania i wie, jak Ci pomóc. W swoich książkach szczegółowo opisała, jak na zawsze zmienić nastawienie do codziennych zmartwień i jakie sztuczki zastosować gospodyniom domowym, aby ułatwić utrzymanie domu. Najpopularniejsze są następujące prace Kondo:

  • "Magiczne sprzątanie. Japońska sztuka porządkowania domu i życia".
  • „Iskry radości. Proste, szczęśliwe życie w otoczeniu ulubionych rzeczy”;
  • „Magiczny pamiętnik od 3 lat. Japońska sztuka utrzymywania w życiu tylko tego, co najlepsze".

Książki japońskiego pisarza pomogą wszystkim, którzy chcą być schludniejsi i bardziej zorganizowani, znacznie zmienić środowisko domowe i nadal żyć w czystości, porządku i otoczeniu swoich ulubionych rzeczy.

Podobni autorzy