Rodzina Corleone

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna Sonny'ego i przybranego syna Toma Hagena.


Nowy Jork, rok 1933. Większość mieszkańców odczuwa skutki wielkiego kryzysu. Są jednak tacy, którzy świetnie prosperują – dzięki prohibicji. Tylko że prohibicja wkrótce ma być zniesiona, a między miejscowymi organizacjami przestępczymi rozegra się krwawa walka o wpływy. Przed rodziną Corleone rysuje się szansa na zdobycie dominującej pozycji wśród rodzin mafijnych. A dla Vita Corleone nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie przyszłości swoim najbliższym.


„Falco doskonale uchwycił bogaty styl prozatorski i dbałość o szczegóły cechujące Puzo... Solidne dzieło.“

The Washington Post


„Jeśli znasz opowieść o Ojcu Chrzestnym, pokochasz i tę historię. To doskonałe uzupełnienie sagi Corleone... Jeśli zobaczysz tę książkę, nie zawahaj się przed jej kupnem. Jest napisana z miłością do bohaterów i z ogromnym szacunkiem dla Puzo. To historia, od której nie mogłem się oderwać. Falco sprowadził mnie z powrotem do świata, który kocham i zrobił to doskonale. Uważam, że jest to lektura obowiązkowa!“

Crime Spree Magazine


„Fani Puzo będą zachwyceni... Historia jest godna Ojca Chrzestnego.“

New York Daily News

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 19 kwietnia 2019
  • ISBN: 978-83-8125-630-8
  • Redaktor: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Maria Puzo "Rodzina Corleone" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę