Dziewczęta wygnaneTekst

Z serii: Owoc granatu #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia.

Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Maria Paszyńska "Dziewczęta wygnane" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Owoc granatu»
Kraina snów
Świat w płomieniach
Powroty
-5%
Justyna Rogal
05 maja 2020

"Owoc granatu" to jedna z moich ulubionych obyczajowych serii. Opowieść o losach sióstr Łukowskich, których okres dorastania padł na niewiarygodnie trudny okres w historii. Osadzona w realistycznym świecie, pełnym przejmujących wydarzeń i zwrotów akcji fabuła, która oparta jest na autentycznych wydarzeniach. «Dziewczęta wygnane» przeczytałam błyskawicznie, z resztą tak jak inne części serii, czyta się rewelacyjnie. Początek jest niepozorny, zaczyna się łagodnie, aby na kilku kolejnych stronach zaserwować czytelnikowi mieszankę wydarzeń, które nie daje się oderwać od czytania. Wzruszająca, piękna i wciągająca lektura. Na pewno wrócę do całej sagi za jakiś czas.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę