PowrotyTekst

Z serii: Owoc granatu #4
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran, który w 1979 zmienia się w państwo wyznaniowe rządzone przez Chomeiniego. Przylatują do Paryża i zatrzymują się w skromnym mieszkaniu Stefanii i Jędrzeja Walickich. Elżbieta źle się czuje w towarzystwie siostry i szwagra. Człowiek, którego kiedyś kochała, dzisiaj ją przeraża… Pocieszenia jak zawsze szuka w pracy naukowej i wciąż wierzy, że niebawem dołączy do nich Mehrdad. Natomiast Stefania oddaje się opiece nad siostrzenicą. Między nią a małą Anią rodzi się wyjątkowa więź.

Żadna z sióstr nie czuje się w Paryżu jak w domu, coraz częściej mówią o powrocie do Polski. Trwają przygotowania do kolejnej ważnej podróży w ich życiu. Czy w peerelowskiej Warszawie kobiety odnajdą wreszcie spokój i szczęście?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Maria Paszyńska "Powroty" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Owoc granatu»
Kraina snów
Świat w płomieniach
Powroty
-5%
Anastazja Bujnowska
06 kwietnia 2020

Zamykający serię tom jest świetną klamrą spinającą wszystkie historie bliźniaczek Łukowskich w całość. Pełne wrażeń, poruszające podróże po dalekich krańcach Syberii czy Kresach, które na zawsze odcisnęły piętno w życiu beztroskich młodych dziewcząt. Przewrotna, ale skłaniająca do refleksji pozycja. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę