Świat w płomieniach

Tekst
Z serii: Owoc granatu #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Iran, 1963 rok. Czterdziestoletnie Stefania i Elżbieta wiodą pozornie szczęśliwe życie u boku mężów. Obie podjęły decyzje, które miały zapewnić im spokój, ale te nadzieje okazały się płonne. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej zatruwają codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką i cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż osiągnęła swój cel – wyszła za Jędrzeja – nie potrafi się odnaleźć w wymarzonej rzeczywistości.

Tymczasem Iran przeżywa swój wielki sen o wolności. Pod rządami Mossadegha, który zostaje człowiekiem roku tygodnika „Time”, kraj rozkwita i dąży do niezależności, która z czasem okazuje się jednak tylko złudzeniem. W powietrzu czuć kryzys – i osobisty, i państwowy. Wkrótce dochodzi do przesilenia, które zburzy równowagę osiągniętą przez bliźniaczki i Iran…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Maria Paszyńska "Świat w płomieniach" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Owoc granatu»
Kraina snów
Świat w płomieniach
Powroty
-5%
Luiza Sieczkowska
05 maja 2020

Kolejna książka z serii «Owoc granatu» wpadła w moje ręce i znowu jestem zachwycona! Teraz wyrzucam sobie, że tak długo nie znalazłam czasu na sięgnięcie po nią. Przeczytanie zajęło mniej niż się spodziewałam, nieźle mnie wciągnęło! To niestety przedostatni tom sagi, bohaterki są już dojrzałymi kobietami, jednak traumy z przeszłości nadal pozostają w życiu bliźniaczek Łukowskich. W tej części jest także sporo ujęcia politycznej areny Iranu. Uważam, że autorka poradziła sobie doskonale z tym trudnym tematem, równocześnie mamy sporo nawiązań do poprzednich części, co czyni cały cykl spójnym. Przeczytałam błyskawicznie. Polecam zdecydowanie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę