Maria Paszyńska

Maria Paszyńska

Maria Paszyńska – polska pisarka powieści obyczajowych, historycznych i romansów, a także prawniczka i orientalistka. Autorka urodziła się ... Szczegóły

O autorze

Maria Paszyńska – polska pisarka powieści obyczajowych, historycznych i romansów, a także prawniczka i orientalistka.

Autorka urodziła się 30 czerwca 1985 roku w Lubinie. Ukończyła specjalistyczną klasę humanistyczną z rozszerzonym programem wychowania estetycznego w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Następnie zdobyła dylom z prawa na Uczelni Łazarskiego oraz z iranistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Paszyńska studiowała także turkologię.

Twórczość

Maria Paszyńska w początkach kariery współpracowała z Wirtualną Polską, pisząc felietony o Warszawie. Jej powieściowy debiut przypadł na rok 2015 publikacją «Warszawskiego niebotyku». Książka znalazła się w finale I. edycji konkursu Promotorzy Debiutów, organizowanego przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego. Również powieść «Owoc granatu. Dziewczęta wygnane» została wyróżniona nominacją w plebiscycie portalu 'Lubimy czytać' do miana Książki Roku 2018 w kategorii Powieść historyczna.

Cechami charakterystycznymi powieści autorki jest rzetelność przedstawionych wydarzeń historycznych, bazujących na materiałach źródłowych, oraz poruszanie tematów społecznych takich jak kwestie tolerancji religijnej i różnorodności kultur.

Publikacje

Maria Paszyńska jest autorką między innymi takich książek jak:

  • Cykl «Warszawski niebotyk» (Warszawski niebotyk, Gonitwa chmur)
  • Cykl «Cień Sułtana» (Cień Sułtana, Krwawe morze, Córka gniewu)
  • Cykl «Owoc granatu»(Dziewczęta wygnane, Kraina snów, Świat w płomieniach, Powroty)
  • Cykl «Wiatr ze wschodu»( Czas białych nocy, Stalowe niebo)
  • "Instytut piękności"
  • "Willa pod Zwariowaną Gwiazdą"
  • "Dwa światła"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Marii Paszyńskiej na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy