Czas białych nocyTekst

Z serii: Wiatr ze Wschodu #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury.

Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód i przybywa do domu zamożnych Rosjan. Ona jest popychadłem macochy, gnębioną przyrodnią siostrą. Spędzają ze sobą zaledwie jeden dzień, ale ich losy splatają się na zawsze…

Po latach Anastazja i Kazimierz spotykają się w baśniowym Petersburgu, nie pamiętają o fascynacji z dzieciństwa. Za to wiedzą, że jakaś wielka siła pcha ich ku sobie.

„Czas białych nocy” to pierwszy tom cyklu WIATR ZE WSCHODU – epicka powieść o miłości w czasie burz i rewolucji, o nienawiści, zdradzie oraz grzechach przeszłości niszczących teraźniejszość.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 03 czerwca 2020
Maria Paszyńska "Czas białych nocy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Wiatr ze Wschodu»
Czas białych nocy
Stalowe niebo
Szkarłatna łuna
-5%
Paulina Kunda
15 września 2020

"Początek XX wieku, akcja powieści toczy się w Warszawie, gdzie poznajemy młodego Kazimierza, który pewnego dnia poznaje Anastazję. Ona mieszka z macochą i dwoma przybranymi braćmi. Jej dzieciństwo nie było łatwe, chociaż żyje w bogatej rodzinie, doznała wiele krzywd. Po kilku latach Kazimierz wyjeżdża na studia do Petersburga, tam ponownie spotyka Anastazję. Ale jest też ktoś inny, Borys, z którym się zaprzyjaźnia. Kazimierz i Anastazja – pochodzą z różnych środowisk, Polak i Ukrainka, odkrywają, że są dla siebie stworzeni, mimo różnych poglądów politycznych. Czy w tak trudnych czasach: wojna, rewolucja uda im się przetrwać razem?

Oprócz fabuły bardzo spodobały mi się wplecenie słownictwa dziś już uznawanego za archaiczne, a typowe dla epoki. Nie mogę pominąć opisu miejsc i sytuacji, które pozwalają czytelnikowi wyobrazić sobie scenerię zdarzeń.. Serdecznie polecam!"

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę