Czas białych nocyTekst

Z serii: Wiatr ze Wschodu #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Czas białych nocy
Czas białych nocy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 62,90  50,32 
Czas białych nocy
Czas białych nocy
Audiobook
32,90 
Szczegóły
Opis książki

Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury.

Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód i przybywa do domu zamożnych Rosjan. Ona jest popychadłem macochy, gnębioną przyrodnią siostrą. Spędzają ze sobą zaledwie jeden dzień, ale ich losy splatają się na zawsze…

Po latach Anastazja i Kazimierz spotykają się w baśniowym Petersburgu, nie pamiętają o fascynacji z dzieciństwa. Za to wiedzą, że jakaś wielka siła pcha ich ku sobie.

„Czas białych nocy” to pierwszy tom cyklu WIATR ZE WSCHODU – epicka powieść o miłości w czasie burz i rewolucji, o nienawiści, zdradzie oraz grzechach przeszłości niszczących teraźniejszość.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 03 czerwca 2020
Maria Paszyńska "Czas białych nocy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Czas białych nocy
Audiobook
32,90 
Książka należy do serii
«Wiatr ze Wschodu»
Stalowe niebo
Szkarłatna łuna
Za zasłoną chmur
-5%
Paulina Kunda
15 września 2020

"Początek XX wieku, akcja powieści toczy się w Warszawie, gdzie poznajemy młodego Kazimierza, który pewnego dnia poznaje Anastazję. Ona mieszka z macochą i dwoma przybranymi braćmi. Jej dzieciństwo nie było łatwe, chociaż żyje w bogatej rodzinie, doznała wiele krzywd. Po kilku latach Kazimierz wyjeżdża na studia do Petersburga, tam ponownie spotyka Anastazję. Ale jest też ktoś inny, Borys, z którym się zaprzyjaźnia. Kazimierz i Anastazja – pochodzą z różnych środowisk, Polak i Ukrainka, odkrywają, że są dla siebie stworzeni, mimo różnych poglądów politycznych. Czy w tak trudnych czasach: wojna, rewolucja uda im się przetrwać razem?

Oprócz fabuły bardzo spodobały mi się wplecenie słownictwa dziś już uznawanego za archaiczne, a typowe dla epoki. Nie mogę pominąć opisu miejsc i sytuacji, które pozwalają czytelnikowi wyobrazić sobie scenerię zdarzeń.. Serdecznie polecam!"

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę