Aksamitny królik

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Aksamitny królik
Aksamitny Królik
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 41,50  33,20 
Aksamitny królik
Aksamitny Królik
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
15,90 
Szczegóły
Opis książki

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona.

Kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: JAK ZABAWKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWE. Kiedy jesteśmy zakochani, «Aksamitny Królik» staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo «skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać tylko ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to pięknie być Prawdziwym». To również głęboka refleksja o życiu… po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do lepszego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał.

Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów – jest równie obecny w kulturze jak «Mały Książę» i «Kubuś Puchatek».

Popularna współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła "Aksamitnego Królika” na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania.

W filmie «W chmurach» zwolniony z pracy mężczyzna siedzi w pokoju dziecięcym i czyta «Aksamitnego królika». – Znasz? – pyta granego przez George’a Clooneya Ryana Binghama. – Tak, mocna rzecz – odpowiada Bingham.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2021
  • ISBN: 9788382347159
  • Tłumacz: Barbara Grabowska
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Margery Williams "Aksamitny królik" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Aksamitny Królik
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
15,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora