NadzwyczajniTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

To oni pierwsi pojawiają się w miejscach, gdzie toczy się najbardziej dramatyczna walka. To oni odsłaniają wypaczenia systemu w kraju, który nie jest przygotowany na zagrożenie. To oni docierają do ludzi, których do głosu nie dopuścił nikt inny. „Nadzwyczajni” Marcina Wyrwała i Małgorzaty Żmudki to wstrząsający reportaż o nierównej walce z COVID-19.  Rzeczywistość przedstawiona w „Nadzwyczajnych” obala oficjalną narrację, że pandemia w Polsce była i jest pod kontrolą. Pogrążone w sprzętowym kryzysie szpitale. Tragiczna sytuacja pozostawionych samym sobie pielęgniarek. Stres. Ekstremalnie wyczerpująca praca pod presją czasu. Dyżury wydłużone do kilku dób. Skandaliczne i bezprawne nakazy pracy. Medycy, lekarze i ratownicy pozostawieni bez środków ochrony własnej. I wreszcie izolacja – by chronić najbliższych.  „Nadzwyczajni” to dokonywany „na gorąco” zapis wielu nieznanych historii. Marcin Wyrwał i Małgorzata Żmudka pokazują prawdziwych ludzi, jednocześnie ukazując szerszy kontekst sytuacji, w której Polska znalazła się z powodu wirusa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
Marcin Wyrwał "Nadzwyczajni" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Medard Szostek
30 listopada 2020

Polska służba zdrowia nigdy nie była jedną z wiodących w Europie. Jednakże nieświadomi obywatele wierzą, że pomoc będzie im zapewniona choćby na podstawowym poziomie. Porażający reportaż Marcina Wyrwała oraz Małgorzaty Żmudki to relacja walki z korona wirusem w Polsce. Ta nierówna bitwa okazała się dowodem systemowego zaniedbania w naszym kraju, opisane przez autorów sytuacje są nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe. Książka obejmuje pierwszy okres walki z pandemią do lipca. Bardzo ważna pozycja, warto uświadomić sobie do czego doprowadziły wieloletnie niedopatrzenia władzy w naszym kraju. Polecam przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę