Zaginione arabskie księżniczki

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Zaginione arabskie księżniczki
Tekst
Zaginione arabskie księżniczki
E-book
28,80  21,02 
Szczegóły
Opis książki

Wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek. Jak się żyje w złotej klatce? Jaka jest cena wolności? I dlaczego niektóre z nich zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach?

Zwykły człowiek nie ma do nich dostępu. Otoczone przez ochronę i opiekunów wiodą baśniowe życie. Arabskie księżniczki spełniają wszystkie swoje zachcianki – za niewyobrażalnie duże pieniądze. Ale muszą być bezwzględnie oddane i podporządkowane mężczyznom. Co jeśli pewnego dnia się zbuntują?

Marcin Margielewski poznał człowieka, który przez większą część życia pracował na dworach saudyjskich władców. O tym, co widział, opowiedział w pełnym emocji akcie oskarżenia. To historia księżniczek, które decyzją swoich ojców, braci i mężów, czyli najbogatszych mężczyzn świata, zostały skazane na to, by świat o nich zapomniał. Jak to możliwe, że w XXI wieku kobiety giną bez śladu i nikt ich nie szuka? Czy kobieta może powiedzieć «nie»?

Opowieść o świecie jak z «Baśni z tysiąca i jednej nocy», w którym jedna decyzja może zmienić życie w koszmar.

Marcin Margielewski – karierę zaczynał jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, pracując dla mediów, takich jak «Maxim», «CKM», «Super Express», Gazeta.pl, TVP czy Polsat Café. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. W 2019 roku wydał dwie książki: «Jak podrywają szejkowie» i «Była arabską stewardesą», które na wiele tygodni podbiły listy bestsellerów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 28 lipca 2020
  • ISBN: 9788381694223
  • Lektor: Marcin Popczyński
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Marcin Margielewski "Zaginione arabskie księżniczki" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Zaginione arabskie księżniczki
E-book
28,80  21,02 
Teodora Czech
20 października 2020

Wstrząsająca, a momentami aż niewiarygodna książka o tym jaka jest cena wolności w niektórych krajach. Autorem jest człowiek, który pracował na dworach saudyjskich władców. I choć czytałam już wiele książek na temat pozycji kobiet w tamtych stronach to ta wstrząsnęła mną szczególnie. To co religia jest w stanie zrobić w głowach niektórych ludzi nieustannie mnie fascynuje i przeraża. Po przeczytaniu nie mogłam dojść do siebie przez dłuższa chwilę. Uważam jednak ,że warto czytać takie książki i uświadamiać sobie rzeczywistość. Skłania do myślenia i pozwala docenić w jakich warunkach żyjemy będąc w centralnej Europie. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę