Dubaj krwią zbudowany

Audio
Z serii: Niewolnicy #3
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Dubaj krwią zbudowany
Dubaj krwią zbudowany
E-book
32 
Szczegóły
Opis książki

Dubaj opływa złotem i krwią tych, którzy go budują.

Wstydliwy sekret, który władcy Dubaju woleliby ukryć przed światem.

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie, składając je na ołtarzu pychy, jaką napawa władców budowana przez nich metropolia.

Oficjalnie tylko nieliczni giną na budowach. Dane podawane są rzadko i tylko wtedy, gdy nie da się ich ukryć, ale ambasady liczą każdego zmarłego obywatela. I każdego roku giną ich tu tysiące. Samobójstwa, choroby, udary, zawały, zatrucia. Historie kilku z setek tysięcy budowniczych Dubaju opowiada Marcinowi Margielewskiemu polski inżynier, który przez lata pracował dla największych deweloperów działających na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To trzecia, po «Modelkach z Dubaju» i «Koszmarze arabskich służących» książka z serii «Niewolnicy», opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.

Marcin Margielewski – pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: «Jak podrywają szejkowie» (2019), «Była arabską stewardesą» (2019), «Zaginione arabskie księżniczki» (2020), «Tajemnice hoteli Dubaju» (2020), «Urodziłam dziecko szejka» (2020) oraz trzytomowej serii «Niewolnicy» (2021).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 28 września 2021
  • ISBN: 9788382349108
  • Lektor: Mikołaj Krawczyk
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Marcin Margielewski "Dubaj krwią zbudowany" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dubaj krwią zbudowany
E-book
32 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę