Europa. Najpiękniejsza opowieśćTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Europa, niewielki obszar w skali świata, stworzyła cywilizację, której kultura, nauka, gospodarka i polityka osiągnęły bogactwo nigdzie indziej niespotykane. Po dziś dzień wraz ze swą córką Ameryką wywiera dominujący wpływ na cały świat.

Początek tej wielkiej przyszłości europejskiej to V wiek, spotkanie Germanów i chylącego się ku upadkowi antycznego świata, germańskiego instynktu państwowo- i prawotwórczego ze schrystianizowaną już tradycją Grecji i Rzymu. Także chrześcijański indywidualizm i poszukiwanie prawdy oraz biblijny nakaz podporządkowania sobie ziemi były niezbędne dla osiągnięcia przyszłych sukcesów. Wkrótce dołączą irlandzcy Celtowie, a później Węgry Madziarów i Polska Słowian, która na milionie kilometrów kwadratowych odciśnie europejski ślad. Przyszłość świata stanęła przed Europą otworem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 października 2019
Marcin Libicki "Europa. Najpiękniejsza opowieść" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Czytając tę książkę, zapoznałem się z dziejami dawnymi Europy, która jest naszym wspólnym domowem i o której należy dowiedzieć się jak najwięcej. Historia bardzo smacznie podana i łatwa do czytania. Obszarna, ponad 1000 stron, ale nie znudzi, bo jest ciekawie napisana.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę