Inteligentne oszczędzanie

PDF
Jak wykorzystać sprawdzone sposoby oszczędzania i świadomie rozporządzać swoimi pieniędzmi?
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę duże sumy pieniędzy?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak wielu ludziom ciągle brakuje pieniędzy? Czy często zdarza Ci się zachodzić w głowę, na co poszła w tym miesiącu cała Twoja pensja i dlaczego mimo wcześniejszego zarzekania się znów jesteś zmuszony korzystać z wysoko oprocentowanego kredytu na karcie? Czy stosujesz wówczas system zaprzeczeń w stylu «raz się żyje» albo «jakoś to będzie»? A może kupujesz coś, na co absolutnie Cię nie stać, kwitując to krótkim: «Nie będę się ciągle ograniczał»?

Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że właśnie w momencie, gdy to mówisz, decydujesz się na ograniczanie siebie. I choć ograniczanie to nie jest jeszcze wówczas namacalne, kolejne raty do zapłacenia szybko uświadomią Ci, że horacjańskie «carpe diem» nie powinno być stosowane w dziedzinie ekonomii, również ekonomii domowego budżetu.

Dzięki tej publikacji nauczysz się:

– Które z podejmowanych przez Ciebie w kwestii finansów decyzji faktycznie są Twoim świadomym wyborem, a które nieświadomym podążaniem za modą, prestiżem i złudnymi obietnicami.

– Które przyzwyczajenia ułatwiają Ci życie, które natomiast czynią je coraz bardziej skomplikowanym, a nierzadko również kosztownym.

– Które Twoje działania pośrednio i bezpośrednio, w krótszym bądź dłuższym czasie, przyczyniają się do uszczuplania Twojego portfela, z czego na co dzień wcale nie zdajesz sobie sprawy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 marca 2020
  • Rozmiar: 105 str.
  • ISBN: 9788375821154
  • Całkowity rozmiar: 1 MB
  • Całkowity liczba stron: 105
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Złote Myśli
Marcin Jaskulski "Inteligentne oszczędzanie" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę