Medyceusze. Tajemnica MontefeltraTekst

Z serii: Historia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej.

W tym doskonale udokumentowanym opracowaniu, które czyta się jak najlepszy thriller historyczny, autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu, wydobywając na światło dzienne prawdę ukrytą w pewnym zaszyfrowanym liście, którego adresatem był papież Sykstus IV.

26 kwietnia 1478 roku podczas mszy w katedrze florenckiej doszło do zamachu na życie Wawrzyńca i Juliana Medyceuszy, władców Florencji. Wawrzyńcowi udało się schronić w zakrystii, ale Julian zginął od kilkunastu ciosów sztyletem. Od tego czasu minęło ponad pięćset lat, a o spisku Pazzich napisano już bardzo wiele. Ale prawda o tym, kto naprawdę stał za zamachem i włożył broń w dłonie Pazzich, wciąż czekała na odkrycie.

Tajemnica Montefeltra to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej – narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy.

Doskonały zbiór niezwykle ważnych i mrożących krew w żyłach historii. – Corriere della Sera. Napisana dynamicznie i wnikliwie Tajemnica Montefeltra z pewnością przyczyni się do lepszego poznania historii renesansowej Italii. – The Times Literary Supplement.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • ISBN: 9788381887922
  • Tłumacz: Alicja Bruś
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Marcello Simonetta "Medyceusze. Tajemnica Montefeltra" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Historia»
Elogio de la edad media
Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju
Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945
-5%
Oktawiusz Pianka
30 listopada 2020

Od zawsze interesuję się historią, a najlepszą formą jej literackiego przekazywania jest moim zdaniem forma fabularyzowana. Zapamiętuję wtedy każdy fakt, ponieważ książkę czyta się jak powieść, a wydarzenia układają się w logiczny ciąg przyczynowo skutkowy, z mnóstwem kontekstów w tle. Taką książką jest właśnie «Medyceusze. Tajemnica Montefeltra», którą przeczytałem w niecałe dwa wieczory. Autor rewelacyjnie wplótł fabułę w rzeczywiste wydarzenia historyczne – zamach na życie władców Florencji – Wawrzyńca Juliana Medyceuszy, spisek i ukryta prawda, którą poznajemy dopiero na końcu. Gorąco polecam te książkę, nie tylko jako formę nauki historii.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę