Kocie chrzciny

Tekst
Lato i zima w Finlandii
Z serii: Reportaż
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kissanristiäiset, kocie chrzciny, to pretekst do świętowania, muzyki, śpiewu. Finowie umieją imprezować i nie stronią od alkoholu, tak w towarzystwie, jak w samotności (to słynne fińskie „gaciopicie” w domu, na kanapie, w bieliźnie lub wyciągniętych dresach). Ale Małgorzata Sidz zaprasza nas nie tylko do zabawy – uchyla przed nami drzwi do fińskich domów, przedstawia fińskie rodziny, opowiada o fińskiej mentalności, o pracowitości i wyrozumiałości, alkoholizmie i samotności. Zabiera nas do domków letniskowych i do domów spokojnej starości. Pisze o historii, skomplikowanych relacjach z sąsiadami i o mniejszościach, ale też o Muminkach, Tove Jansson i saunach. Jej Finlandia to kraj wymykający się stereotypom, pełen sprzeczności i podziałów, wspaniały i trudny zarazem. Kraj lata i zimy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 12 lutego 2020
  • Rozmiar: 270 str. 6 ilustracji
Małgorzata Sidz "Kocie chrzciny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Reportaż»
Żeby nie było śladów
Instynkt
Zjadanie Buddy
-5%
Kazimiera Chrusciel
30 grudnia 2020

Książka jest zbiorem reportaży o Finach jako społeczności. A ten obraz, który się wyłania, może zaskakiwać. Niektórych zrazić, a niektórych przyciągnąć bardziej do kraju, gdzie narodziły sympatyczne Muminki, których cudny dom króluje na okładce. Polecam, warta przeczytania.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora